Kinezi šokirali Francuze, Nemci Poljake, epski as Isaka

Odbojka 3. jun 201821:28 > 21:48
FIVB

Odbojkaši Brazila savladali su Sjedinjene Američke Države 3:2 u poslednjem meču drugog vikenda Lige nacija. Kineska selekcija je priredila iznenađenje jer je u pet setova slavila protiv Francuske, Nemci su dobili Poljake u Lođu, a trijumfe su ostvarili Rusi i Japanci.

Ekipa Brazila je savladala Sjedinjenje Američke Države na turniru u Goijani rezultatom 3:2, a „karioke“ su napravile veliki preokret u ovom meču. Amerikanci su vodili 2:0, nakon što su dobili prva dva seta 25:21 i 25:20. Brazilci su se tada uozbiljili i nisu dozvolili poraz pred sopstvenom publikom. Dobili su naredna dva seta prilično dominantno 25:19 i 25:20 da bi taj brejk bio najuzbudljiviji deo meča. Brazil je slavio 20:18, a odlučujući poen bio je as Isaka Santosa. Valas je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Metju Anderson kod Amerikanaca imao dva više.

Na turniru u Lođu su viđena dva iznenađenja. Sve je delovalo kao da će Francuzi lako dobiti Kineze posle prvog seta kada je bilo 25:16. Međutim Kinezi su u narednom setu uspeli da nadvise favorite i tada je bilo 25:22. I naredni set dobijaju Azijati, a Francuzi su došli do svega 21 poena. Aktuelni šampioni Svetske lige dobili su naredni set opet ubedljivo istim rezultatom kao i prvi da bi Kinezi potom dobili taj brejk 15:13.

Čuan Đijang je imao čak 30 poena na kraju ovog meča, dok je Kevin Tili za Francuze upisao 16.

Za drugo iznenađenje u Lođu su se pobrinuli Nemci koji su slavili protiv domaćina Poljaka. Oni su prva dva seta rešili u svoju korist 25:18 i 25:21, da bi se Poljaci vratili u sledećem 25:21. U trećem setu je viđena velika borba ali su Nemci bili bolji 27:25. Marek Kubijak je imao 21 poen kod Poljaka dok je kod Nemaca najbolji bio Rajhert Moric sa 12.

Rusi su u Sofiji bili ubedljivi protiv Bugara 3:0, po setovima 25:17, 25:15 i 25:21. U azijskom derbiju Japan je u grupi koja se igra u Brazilu bio bolji od Južne Koreje 3:2.