Pobeda Srbije posle pet setova, 31 poen Atanasijevića

Odbojka 16. jun 201823:48 > 23:52
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Iran u 11. kolu Lige Nacija rezultatom 3:2 (21:25, 25:22, 27:25, 20:25 i 15:11) i tako upisala sedmi trijumf u ovogodišnjem takmičenju.

Ovom pobedom Srbija je ostala u trci za plasman na završni turnir, a trenutno zauzima sedmu poziciju sa istim učinkom kao i šestoplasirana Italija koja je na poziciji koja vodi na Fajnal-siks.

Izabranici Igora Kolakovića su bolje otvorili duel odličnim servisima dok je sa druge strane Srbija imala velikih problema u tom segmentu igre.

Ulaskom Atanasijevića proradio je napad Srbije, a upravo je korektor ekipe Nikole Grbića zaslužan za osvajanje drugog dela igre.

Srpska reprezentacija nastavila je sa dobrom igrom i u trećem setu u kojem je posle velike borbe iskoristila drugu set loptu za razliku od Iranaca koji su prethodno prokockali jednu priliku da povedu sa 2:1.

Posle izgubljenog četvrtog seta Srbija je odlično otvorila taj brejk i već na promeni strana imala prednost od 8:4. Ta prednost je kasnije bila i ubedljivija ali je Iran prišao na 13:11 odličnim servisima Ebadipura.

Na kraju je upravo on sa dve greške doneo trijumf Srbiji četvrti put posle pet setova u isto toliko odigranih utakmica.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Atanasijević sa 31 poenom, dok je Marko Ivović upisao 12. Na drugoj strani Milad Ebadipur je zabeležio 21 poen.

Srbija u nedelju igra poslednji meč u Hofman Estejtsu protiv selekcije Poljske od 19 časova uz prenos na Sport klubu 1.

U ostalim mečevima Italija je u Seulu jedva pobedila poslednjeplasiranog domaćina Južnu Koreju sa 3:2, dok je Australija bila bolja od Kine 3:1.

U derbiju Francuska je maksimalnim rezultatom savladala Brazil, a identičnim rezultatom Bugarska bila bolja od Kanade koja je tako devalvirala pobedu protiv Brazila prethodnog dana.