LN: Debakl Brazila od Argentine, biraju Francuze?

Odbojka 24. jun 20186:00 > 6:15
FIVB

U poslednjem meču glavne runde Lige nacija Brazil je na turniru u Melburnu pretrpeo ubedljiv poraz od Argentine 3:0, koji ga neće koštati završnog turnira, jer je plasman obezbedio ranije.

Po setovima je bilo 25:23, 25:22 i 25:21. Posebno je zanimljivo bilo u prvom setu i gotovo neshvatljivo kako su Brazilci ispustili čak pet poena prednosti u finišu seta. Jasno je da kod Brazilaca nije postojao imperativ pobede jer je već obezbeđen plasman na finalni turnir u Lilu, ali ovim rezultatom omogućava Srbiju i SAD, koje imaju mečeve protiv Kine i Italije, da ih obiđu. U slučaju da takav bude scenario onda će biti u grupi sa domaćinom Francuskom a ne Rusijom, sa kojom bi bili da su pobedili i osigurali treće mesto.

Kod pobednika Bruno Lima zabeležio je 10 poena, dok je na drugoj strani Evandro Gera imao poen više. Plasman na finalni turnir pored domaćina Francuske, Rusije i Brazila još su obezbedili SAD i Srbija, a za poslednje mesto bore se Poljska i Italija. Fajnal siks na programu je od 4. do 8. jula u Lilu.