Francuska posle drame u finalu Lige nacija

Odbojka 7. jul 201817:01 > 17:08
FIVB

U prvom polufinalnom meču Lige nacija za odbojkaše, domaćin završnog turnira u Lilu reprezentacija Francuske savladala je Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:2, po setovima 25:18, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13.

Francuzi su fenomenalno otvorili meč, sjajno su servirali, napadali, imali preko 80 posto realizacije napada, tako da su prva dva seta lako rešili u svoju korist.

U trećem setu je viđena velika borba, američki selektor Džon Sperou je promešao postavu, ubacio je Rasela, a Andersona prebacio na poziciju korektora, i upravo je Anderson bio najzaslužniji za smanjenje francuskog vođstva. U četvrtom setu je vođena izjednačena bitka, Francuska je propustila dve meč lopte, a SAD su iskoristile prvu set loptu za taj-brejk.

U odlučujućem setu, Trikolori su imali više živaca i došli do velikog trijumfa i plasmana u finale. Bio je to treći uzastopni trijumf posle pet setova nad reprezentacijom SAD.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Boje koji je upisao 31 poen, dok je Ervin Engapet dodao 12. Na drugoj strani, Metju Anderson je osvojio 23, a Tejlor Sander dva poena manje.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Rusija i Brazil, dok je veliko finale na programu u nedelju od 20:45 uz direktan prenos na SK 1.