Italija: Radovali se Atanasijević i Podraščanin

Odbojka 28. okt 201820:52 > 20:52
CEV

Odbojkaši Peruđe ostvarili su novi pobedu na svom terenu i zadržali maskmalan učinak u prvenstvu. U trećem kolu savladali su Trentino sa 3:1 (17:25, 25:18, 27:25, 25:22).

Na taj način su se izabranici Bernardija Lorenca revaširali velikom rivalu za poraz u polufinalu Superkupa Italije.

Prvi set su osvojili gosti iz Trenta, što je ujedno bio i prvi izgubljeni set Peruđe u novoj sezoni. Ipak, u nastavku je domaći tim zaigrao angažovanije i bolje.

Isporstavilo se da je prelomila završnica trećeg seta, koju je posle velike borbe i nekoliko neverovatnih poena dobila Peruđa. Aktuelni šampioni su zadržali momentum i u četvrtom setu, pa su došli do treće pobede.

U ekipi Peruđe Vilfredo Leon je bio najbolji sa 26 poena, dok su srpski reprezentativci Aleksandar Atanasijević i Marko Podreščanin dodali 19 i 8 poena.

U poraženom timu Aron Rasel osvojio je 15, dok su Uroš Kovačević i Srećko Lisinac imali po 12 poena.

Maksimalan učinak zadržala je i ekipa Lubea Dragana Stankovića, koja je u gostima savladala Veronu, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić. Klub iz Ćivitanove je slavio sa 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:19).

Sa tri pobede pri vrhu tabele je i Modena koja je dobila Ravenu sa 3:1 (25:23, 18:25, 25:22, 25:16).

Posle startnog poraza, Monca je upisala drugu pobedu, pošto je savladala Vibo Valentiju sa 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:16).

Prvu pobedu ostvarila je Sora Dušana Petkovića, koja je posle velike borbe savladala Sijenu sa 3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 22:25, 15:11).

Treći poraz Kastelani nanela je Padova 3:1 (25:18, 25:16, 17:25, 25:18).