Zvezda na korak od polufinala Kupa

Odbojka 6. nov 201821:12 > 21:14
OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su maksimalnu pobedu na gostovanju Mladom radnikom u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije.

Crveno-beli‘ su u Požarevcu slavili sa 3:0, po setovima 25:17, 26:24 i 25:16, posle jednog sata i 13 minuta igre.

Zvezda je tokom većeg dela susreta kontrolisala rezultat, ali su joj Požarevljani pružili veliki otpor u drugom setu. Mladi radnik je vodio do samog finiša seta, kada su ‚crveno-beli‘ zadali ključni udarac i potom rutinski priveli meč kraju:

Najbolji u trijumfu Zvezde bio je Danilo Pavlović sa 14 poena, dok je Lazar Dodić dodao 11.

Na drugoj strani, Numori Keita je utakmicu završio sa 14 poena.

Revanš utakmica između Crvene zvezde i Mladog radnika na programu je 28. novembra.

Trijumfe u prvim mečevima četvrtfinala već su ostvarili Jedinstvo iz Stare Pazove protiv Spartaka i Radnički protiv Novog Pazara. Susret između Spartaka iz Ljiga i Vojvodine odložen je zbog učešća Novosađana u Ligi šampiona i naknadno će biti poznat termin njegovog odigravanja.