Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

08.11.2018 | 23:33

Nikoli Grbiću pripala drama u Sijeni

Verona, na čijoj klupi sedi selektor Srbije Nikola Grbić, kao gost je savladala Sijenu 3:2 u poslednjem meču šestog kola Serije A, posle 136 minuta igre.

Odbojkaši Verone posle nove pobede

Lega Pallavolo

Četa Nikole Grbića gubila je 1:0 i 2:1, ali je uspela na kraju da se raduje u meču protiv novajlije u eliti. Sijena je na taj način doživela i šesti poraz u sezone, ali treći posle taj-breka.

Prvi set je trajao 36 minuta i nakon prave drame, Sijena ga je rešila u svoju korist rezultatom 31:29, Tada je i najavljen maraton, koji će (po)trajati još dva sata. Zanimljivo da u naredna tri seta nije bilo neizvesnosti. Verona je dominirala u drugom, pa u četvrtom, a Sijena u trećem.

Međutim, peti je doneo nova uzbuđenja. Vodila je Verona 12:9 i 14:12, da bi izjednačenje doneo as Fedricija (14:14). Ipak, sve meč lopte imali su gosti. Da je prošao samo jednu kontru najbolji poenter utakmice, Kubanac Fernando Ernandes (30 poena), verovatno bi se posle meča pričalo o njegovoj maestralnoj igri. Ovako, od junaka je postao tragičar, jer je četvrtu meč loptu poslao u aut, na veliko zadovoljstvo ekipe Nikole Grbića.

U pobedničkom timu, Francuz Stefan Boje osvojio je 23 poena, Iranac Manavinedžad 14, ali je sjajnu partiju odigrao veteran Kristijan Savani, koji je u završnici došao do 9 poena. Pomenuti Ernandes stao je na 30, ali je do kraja načinio i 14 grešaka! Japanac Juki Išikava dodao je 15, a srednjak Spadavekija 13 poena.

Verona je i pored pobede ostala na osmom mestu (sa utakmicom manje), ali će već u narednom kolu, kad dočekuje Ravenu, imati priliku da se učvrsti u gornjem domu. Sijena, koja na početku sezone nema ni sreće, novu šansu potražiće u nedelju u Padovi. Derbi sedmog kola, meč neporaženih, Peruđe i Modene, na programu je u nedelju od 18 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu HD.