Busto Arsicio posle Kjerija na vrhu Serije A

Odbojka 15. nov 201822:10 > 22:12
Lega Volley Femminile

Odbojkašice Busto Arsicija savladale su kao gošće ekipu Kjerija maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:12, 25:19, u poslednjem meču 5. kola italijanske Serije A. Meč u dvorani „Palafenera” trajao je samo 70 minuta, jer su gošće dominirale od prvog do poslednjeg poena.

Četvrtom pobedom, u četiri odigrane utakmice, ekipa Busto Arsicija se sa 12 bodova vratila na prvo mesto, ispred Pomija iz Kazalmađorea, koji ima isti broj bodova, utakmicu više i nešto lošiji set količnik. Kjeri, debitant u eliti, doživeo je i peti poraz u prvih pet mečeva.

Najbolja poenterka utakmice bila je zvezda gostujućeg tima, Belgijanka Brit Erbo, koja je osvojila 15 poena. Sledile su je njena zemljakinja Kaja Grobelna sa 14 i Italijanka Alesija Đenari sa 12 poena. U poraženom timu, samo je Kubanka Žisel De La Karidad Silva bila dvocifrena, sa 14 poena.

U 6. kolu, koje je na programu već u nedelju, derbi će odigrati Skandići i Pomi. Ipak, dan ranije, na premijeri, uz direktan prenos na Sport Klubu 3, snage će odmeriti Kuneo i Monca, ekipe koje su trenutno u sredini tabele sa po dve ostvarene pobede.