Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

21.11.2018 | 22.10

LŠ: ACH krenuo porazom, pobede šampiona i srpske Peruđe

U sredu je odigrano pet mečeva prvog kola nove sezone odbojkaške Lige šampiona. Poraz je zabeležio ACH Volej iz Ljubljane, dok su trijumfovali branilac titule Zenit i italijanska Peruđa, čije boje brane Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin.

Aleksandar Atanasijević

CEV

Odbojkaši nemačkog Fridrishafena savladali su ACH Volej rezultatom 3:0, po setovima 36:34, 25:19 i 25:15 i tako došli do pobede na otvaranju Lige šampiona.

Kao što rezultat pokazuje, najveća borba viđena je u prvom setu, gde su gosti imali dobru priliku da povedu sa 1:0, međutim uprkos dobroj igri iz šest prilika nisu uspeli da osvoje set. Na drugoj strani, nemački vicešampion iskoristio je svoju šestu set loptu i došao do prednosti. U nastavku meča, ekipa Vitala Hejnena podigla je nivo svoje igre i došla do očekivane pobede.

Najefikasniji kod domaćina bili su Atanasis Protopsaltis sa 16 osvojenih poena i David Sosenhajmer sa 13. Kod šampiona Slovenije dobru partiju pružili su Ukrajinac Timofej Polujan sa 18 poena i kapiten Jan Pokeršnik sa 13.

Aktuelni šampion Zenit je na svom parketu nadigrao Frankfurt sa 3:0, po setovima 25:18, 25:17 i 25:13. Pobede su ostvarile i ekipe Tura na gostovanju Arkasu sa 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) i Zakse Kenđežin Kozle na svom terenu protiv Karlovaskog sa 3:0 (25:16, 25:16, 25:17).

Sigurna je bila i Peruđa protiv Dinama iz Moskve sa 3:0 (25:23, 27:25, 25:21), uz 18 poena Aleksandra Atanasijevića, koliko je imao i Vilfredo Leon. Marko Podraščanin je za Peruđu poentirao pet puta.

Sledi pauza zbog Klupskog prvenstva sveta koje ćete imati priliku da gledate na kanalima Sport Kluba, tako da će se naredno kolo igrati tek 18. decembra.

Sjajni Atanasijević obezbedio Peruđi četvrtfinale LŠ

Odbojkaši Peruđe kolo pre kraja grupne faze Lige Šampiona obezbedili su plasman u četvrtfinale, nakon što su u Moskvi savladali Dinamo sa 3:1.

Odlična Bianka nedovoljna za prvaka Rusije

U meču trećeg kola E grupe Lige šampiona za odbojkašice šampion Rusije, ekipa Dinama iz Moskve, savladala je na gostovanju Hemik iz Polica rezultatom 3:2 (25:16, 16:25, 21:25, 25:19, 5:15).

Peruđa pala prvi put u sezoni - Bata 17p, Podraščanin 8

U prvom meču nedeljnog programa u okviru devetog kola Serije A za odbojkaše, Ravena je lako izašla na kraj sa Sorom, upisavši maksimalan trijumf na gostovanju u Veroliju. Kasnije u nedelju odbojkaši Monce napravili su veliko iznenađenje pobedivši lidera na tabeli Peruđu.

SK studio o velikoj pobedi Srbije

Posle velike pobede odbojkaša Srbije nad Francuskom (3:2) na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj, Bojan Janjić i Igor Jagličić, koji su zajedno sa odbojkašima Srbije proživljavali triler, analizirali su u studiju Sport kluba trijumf tima Nikole Grbića.

"Ako pružimo maksimum imamo čemu da se nadamo na SP"

Srpski odbojkaši polako odbrojavaju dane do početka Svetskog prvenstva u Italiji. Korektor Aleksandar Atanasijević naglašava da saigrači i on na treninzima daju sve od sebe i veruje da će prvu utakmicu dočekati maksimalno spremni.

Atanasijević: Vredan rad, koncentracija i posvećenost

Srpski odbojkaši u utorak započinju pripreme za Svetsko prvenstvo u Italiji, a korektor Aleksandar Atanasijević veruje u dobar rezultat.

Istorijska titula za odbojkaše Peruđe, Atanasijević MVP

Odbojkaši Peruđe osvojili su prvu titulu u klupskoj istoriji, pošto su u velikom finalu italijanskog plej - ofa savladali Lube sa 3:2 u pobedama.

Atanasijevićeva Peruđa na pragu titule

U utorak je na programu četvrti meč finalne serije italijanskog plej – ofa za odbojkaše, u kojem se sastaju Lube i Peruđa.

Peruđa na krilima Atanasijevića na korak od titule

Odbojkaši Peruđe savladali su Lube rezultatom 3:1 u trećoj utakmici finalne serije italijanskog plej-ofa i tako stigli do vođstva u seriji od 2:1. Po setovima, rezultat je bio 25:21, 25:21, 21:25, 25:23.

Veliki preokret Lubea, 25 poena sjajnog Atanasijevića

Odbojkaši Lubea uspeli su posle preokreta da savladaju Peruđu sa 3:2 i stignu do izjednačenja u finalnoj seriji plej ofa.

Atanasijević: Uživaćemo u svakom trenutku finala

Odbojkaši Peruđe predvođeni srpskim reprezentativcima Aleksandrom Atanasijevićem i Markom Podraščaninom nastavili su da hitaju ka potencijalno savršenoj sezoni što se osvojenih trofeja tiče.

Atanasijević i Podraščanin na F4 Lige šampiona

Peruđa je uspela da se plasira na F4 odbojkaške Lige šampiona, pošto je u revanš meču plej-of šest runde, osvojila željena dva seta, i već u momentu kada je povela sa 2-1 u Novosibirsku, izborila plasman na turnir koji će se 12. i 13. maja održati u Kazanju.

Peruđa posle trilera stigla do vođstva, Srbi odlični

Odbojkaši Peruđe savladali su u trećem meču polufinala italijanskog plej-ofa ekipu Trentina sa 3:2, po setovima 25:27, 25:13, 21:25, 25:17 i 15:13, za vođstvo od 2:1 u seriji.

Domaćini maksimalni u prvim mečevima LŠ

Ekipe Peruđe, Lubea i Keđeržina ostvarili su pobede na svom terenu, u okviru plej – of 6 faze Lige šampiona za odbojkaše.

LŠ: Kraj za Dinamo iz Kazanja

Odbojkašice Dinama iz Kazanja savladale su italijanski Koneljano rezultatom 3:2, ali su uprkos trijumfu završile učešće u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Atanasijević: Meč sezone

Pred odbojkašima Peruđe je jedna od najvažnijih utakmica sezone, pošto ih pobeda vodi u polufinale Serije A.