Kakav meč i kakva pobeda Lubea!

Odbojka 27. nov 201820:44 > 23:52
FIVB

Jedan od najuzbudljivijih utakmica u istoriji klupskih šampionata sveta, odigrali su u utorak veče u Plocku giganti iz Ćivitanove i Kazanja.

Posle 145 minuta pravog odbojkaškog rata u „Orlen Areni”, Italijani su savladali Zenit rezultatom 3:2, po setovima 20:25, 25:22, 24:26, 25:23, 19:17. Meč je obilovao uzbuđenjima i preokretima, a najveći je viđen u završnici, kad su Rusi u petom setu uspeli da prokockaju vođstvo od 14:9 i čak osam meč lopti, da bi Italijani na kraju svoju prvu pretvorili u pobedu, nakon čega je nastala neopisiva radost „crveno-belih”, što je dodatno razbesnelo odbojkaše i članove stručnog štaba Zenita, koji su još nekoliko minuta tražili neku svoju pravdu u razgovoru sa sudijama i prepirkama sa igračima protivničkog tima.

A već od prvog seta, bilo je jasno da su na megdanu ljuti i silno motivisani rivali. Sevalo je na sve strane, Rusi su vodili 1:0 i 2:1, Italijani zahvaljujući čudesnim servisima rezerviste Čestera, u završnici četvrtog uspeli da dođu do taj-brejka, gde je viđena, već opisana drama.

U meču o kojem će se još dugo pričati, Cvetan Sokolov je osvojio 22 poena, Kubanac Simon 17, Joandi Leal 15, a Dragan Stanković 8. U poraženom timu, Ervin Ngapet se zaustavio na 24 poena, Maksim Mihajlov je dodao 21, a Metju Anderson 17.