Odbojka

28.11.2018 | 22.02 > 23:56

Kup CEV: Jedna Mladost bez šanse, druga pobedila

Galatasaray SK

Odbojkaši Mladosti iz Zagreba poraženi su na gostovanju Galatasaraju rezultatom 3:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV.

odbojka

Scott Barbour/Getty Images

Zagrepčani su u Istanbulu poraženi sa 25:12, 25:19, 25:20 po setovima, posle jednog sata i šest minuta igre pred 700 gledalaca.

U redovima Mladosti istakli su se Marko Sedlaček i Marino Marelić, koji su utakmicu završili sa po devet poena.

Na drugoj strani istakao se Oliver Reno sa 15 poena, dok je jedan manje imao Roland Đerđi.

Revanš meč između Mladosti i Galatasaraja igra se 5. decembra.

Za razliku od zagrebačke Mladosti, istoimeni klub iz Brčkog je pobedio Orion iz Detinhema sa 3:1, po setovima 24:26, 25:21, 28:26, 25:21, a taj meč je trajao 99 minuta.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Nemanja Božić sa 27 poena, dok je Jovan Cendić upisao 15.

Kod domaćeg tima, 24 poena imao je Joris Marselis.

Drugi meč i ta dva tima čeka naredne srede.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti 'zlatni set', koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice. 'Zlatni set' se igra do 15 poena.

Mišo Brčko

To momci, , svaka čast . Samo naprijed .

Odgovori 1 0

Galati ne pomažu ni penal ni igrač više, Kajzeriju bod

U susretu devetog kola turske Superlige Galatasaraj je dočekao Kajzeri i odigrao samo 1:1, čime je propustio priliku da uhvati priključak za sam vrh tabele.

Galatasaraj konačno prekinuo seriju poraza

Košarkaši Galatasaraja savladali su Turk Telekom i tako prekinuli seriju od pet ligaških poraza. Turk Telekomu je ovu drugi vezani poraz.

CEV: Vojvodina u Moskvi, Niš i Mladi radnik u Monpeljeu

Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da je bugarski Neftohimik Burgas odustao od takmičenja u Kupu CEV 2021, pa je Mladi radnik iz Požarevca obezbedio učešće u osmini finala.

CEV kup: TENT domaćin, odbojkašice Uba u Monci

TENT iz Obrenovca će biti domaćin mečeva osmine finala i četvrtfinala Kupa CEV 2021, dok će Ub gostovati u Monci, u Italiji, saopštio je CEV. Turnir u Obrenovcu će se odigrati 8. i 9. novembra, a u Monci od 8. do 10. decembra. U osmini finala i četvrtfinalu igraće se po jedan meč.

Trojka Brauna za pobedu, Fener na 8-0

Košarkaši Fenerbahčea u drami su savladali Turk telekom 82:81 u turskom šampionatu i tako su se oporavili od ubedljivog poraza u Evroligi od Barselone.

CEV kup: TENT dvostrukom pobedom do 1/8 finala

Odbojkašice obrenovačkog TENT slavile su i u revanš meču šesnaestine finala Kupa CEV u Belgiji protiv Asteriksa 3:1 i obezbedile plasman u narednu rundu.

Goran Pandev: Čovek od kojeg svi treba da učimo

Teško je zamisliti ikoga ko je više zaslužio da lično postigne gol koji će doneti svojoj državi najveći uspeh u fudbalskoj istoriji. Čovek koji nikada nije odustao konačno je, u svojoj 37. godini, dočekao ono što ga je krunisalo kao istinskog fudbalskog besmrtnika.

Odbojkašice Uba u osmini finala CEV kupa

Odbojkašice Uba u debitantskoj sezoni na evropskoj sceni obezbedile su plasman u osminu finala Kupa CEV.

Odbojkašice Uba ubedljive na evropskom debiju

Odbojkašice Uba, pobednice Kupa Srbije, ostvarile su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV.

Pušica van terena zbog rupture ligamenata

Košarkaš Sasarija Vasilije Pušica odsustvovaće neko vreme sa terena zbog povrede.

Šahtjor odustao - Niš u osmini finala CEV Kupa

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) saopštila je da će ekipa Niša igrati u osmini finala Kupa CEV, pošto je beloruski Šahtjor iz Soligorska odustao od takmičenja zbog pandemije koronavirusa.

Mreže (ponovo) mirovale u derbiju Galate i Fenera

Galatasaraj i Fenerbahče odigrali su još jedan meč za zaborav u turskoj Superligi.

Kokoškov počeo pobedom, povreda Micića u derbiju

U Turskoj je počelo novo izdanje košarkaške Superlige. Novi trener Fenerbahčea Igor Kokoškov je počeo trijumfom, dok je u derbiju Efes deklasirao Galatasaraj u gostima.

LŠ: Jastržebski siguran, hrvatski timovi nisu igrali

Poljski Jastržebski je slavio u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona i to 3:0 protiv beloruskog Stroitela iz Minska.

Prvi poraz: Galatasaraj pao posle pet setova

Odbojkaši Galatasaraja doživelu su prvi poraz u turskoj Efeler ligi. U trećem kolu ih je savladala ekipa Altekme sa 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 26:24, 15:12).

Druga pobeda Galatasaraja, preokret Fenerbahčea

Odbojkaši Galatasaraja zabeležili su igurnu pobedu nad ekipom Halilije u drugom kolu turskog prvenstva.