Očajni Lube slavio protiv fenjeraša

Odbojka 15. dec 201820:54 > 20:55
Lega Pallavolo

Odbojkaši Lubea savladali su Kasteljanu rezultatom 3:1 u prvoj utakmici 12. kola italijanskog prvenstva.

Vicešampion sveta je do trijumfa došao sa 25:22, 25:21, 17:25, 25:18, posle jednog sata i 48 minuta igre.

Lube je trenutno bez trenera, pošto ih vodi doskorašnji pomoćnik Marko Kamperi, a Ferdinando de Đorđi bi tek u nedelju trebalo da preuzme tim.

U timu iz Ćivitanove vlada izuzetno loša atmosfera, što se videlo po igri Dragana Stankovića i njegovih saigrača. Iako je Lube došao do očekivane pobede, to je učinio posle očajne igre, a gosti imaju za šta da žale, pošto su u prvom setu ispustili vođstvo 12:5 i 21:17.

U drugom setu je viđen egal do završnice, da bi Kasteljana konačno u trećem odigrala u dahu i zapretila domaćina. Lube je tek od četvrtog seta zaigrao dobro, zahvaljujući servisima Bruna Rezendea je stigao do 8:0, a ta prednost je bila dovoljna da rutinski privede meč kraju.

Lube na drugom mestu tabele sada ima 27 bodova, jedan manje od Peruđe, koja ima utakmicu manje, dok je Kasteljana na začelju sa četiri boda.

Preostale utakmice kola igraju se u nedelju, a derbi između Trentina i Modene možete da pratite od 18 časova na Sport Klubu 3.