Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

16.12.2018 | 20.32 > 20:35

Kovačević vodio Trentino do trijumfa u derbiju

Veliki derbi 12. kola Serije A pripao je odbojkašima Trentina koji su posle 140 minuta igre savladali Modenu rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:23, 25:23, 25:20.

Uroš Kovačević

CEV

Na ovaj način aktuelni svetski šampion ostao je na drugoj poziciji sa bodom zaostatka za vodećom Peruđom, dok je Modena pala na četvrto mesto iza ekipe Lubea.

Meč je obilovao uzbuđenjima, pa su gosti nakon prave drame u završnici prvog seta došli do vođstva uz sedam poena Slovenca Tinea Urnauta i četiri Amerikanca Holta.

Tek u završnici drugog seta probudila se ekipa Trentina, koja je od 19:21 stigla do dve vezane set lopte, pri rezultatu 24:22, a sve nakon dva as servisa Uroša Kovačevića.

Izjednačenje je stiglo poenom Rasela, pa je od početka trećeg perioda domaćin zagospodario situacijom na terenu.

Vodili su 18:11, ali im ni to nije bilo dovoljno za miran kraj seta, pa su u završnici iskoristili tek treću priliku za 25:23.

Najubedljiviji su odbojkaši Trentina bili u četvrtom periodu, pošto su prednost od četiri do šest poena sačuvali do kraja, a još jedan poen Rasela doneo je veliku radost više od 4.500 gledalaca, koji su znali da se tokom celog meča ogromnom podrškom oduže četi Anđela Lorencetija za nedavno osvojenu svetsku titulu.

U pobedničkom timu Uroš Kovačević je osvojio 21 poen, Amerikanac Rasel dodao je 18, a Srećko Lisinac 10.

Kod Modene Ivan Zajcev je upisao 20 poena, a Tine Urnaut 18 poena.

U ostalim mečevima lider Peruđa slavila je kao gost u Sori rezultatom 3:1, Verona sa Nikolom Grbićem na klupi slomila je otpor Latine (3:1), a slavili su i Padova protiv Ravene 3:0, Monca u Sijeni 3:1, kao i Milano protiv Vibo Valentije rezultatom 3:0.