Prvenac De Đorđija na klupi Lubea

Odbojka 19. dec 201822:47 > 22:53

Sa novim trenerom Ferdinandom De Đorđijem, odbojkaši Lubea su prema očekivanju savladali ČEZ Karlovarsko, u 2. kolu B grupe Lige šampiona. Maksimalnih 3:0 (25:16, 25:18, 25:14), došli su posle 69 minuta igre, a pred tri hiljade gledalaca u novoj „Areni” u Karlovim Varima.

Najbolji poenter utakmice bio je Cvetan Sokolov sa 13, dok su Huantorena i Leal upisali po 10 poena. Kapiten Dragan Stanković dodao je osam. U poraženom timu Filip Rejlek je osvojio samo 7 poena.

Drugi meč B grupe, sudar Modene i Keđeržina doneo je veliku borbu, ali na kraju i pobedu Italijana, rezultatom 3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 26:24). Ivan Zajcev je upisao 18, Tine Urnaut 15, a Simone Ancani 13 poena, dok je u poraženom timu, koji je imao i set loptu za izjednačenje u četvrtom setu, Lukas Kačmarek osvojio 18, a Belgijanac Sem Dero 16 poena.

Trefl je u „Ergo Areni” u Gdanjsku, savladao Berlin i stigao do prve pobede u grupnoj fazi Lige šampiona. Bez Nikole Mijailovića, ali sa raspoloženim Milošem Hebdom (18 poena) i Maćejom Muzajom (17), četa Andree Anastazija stigla je do maksimalnog trijumfa – 3:0 (26:24, 25:19, 25:18). U poraženom timu samo je Australijanac Adam Vajt bio dvocifren, sa 13 poena. Posle drugog kola, u D grupi sve četiri ekipe imaju po jednu pobedu i tri boda, pošto je u utorak belgijski Mazeik savladao SKRA iz Belhatova rezultatom 3:0 (25:21, 25:22, 27:25).

Tandem Vilfredo LeonAleksandar Atanasijević osvojio je i francuski Tur, pošto je Peruđa, kao gost u dvorani „Rober Greno” slavila pobedu rezultatom 3:1, po setovima 25:19, 16:25, 25:19, 27:25. Prava drama viđena je u završnici meča, kad je domaćin propustio dve set lopte za izjednačenje (na 24:23 i 25:24), pošto je prethodno vodio i 19:14. Kubanac je upisao 24 poena, a srpski as 20. Dvocifren je bio i Marko Podraščanin sa 11. U poraženom timu Letonac Egleskans upisao je 20 poena, Vunembajna 18, a Van Rekom 13.