Šokantni porazi vodećeg tandema, 13 poena Veljkovićeve

Odbojka 26. dec 201821:05 > 21:09
Takashi Aoyama, Getty Images Sport

Odbojkašice vodeće Novare i aktuelnog šampiona Koneljana pretrpeli su neočekivane poraze u mečevima 12. kola prvenstva Italije i to od novajlija u ligi.

Kuneo je na svom terenu naneo prvi neuspeh Noravi (3:2), a 13 poena za gostujuću ekipu upisala je Stefana Veljković, od čega 5 iz bloka. Dominirala je sjajna Paola Egonu sa čak 35 poena. Breša je na gostovanju Kolenjalu nanela treći poraz šampionu u sezoni – 3:2.

U derbiju kola ekipa Pomi Kazalmađore je savladao Busto Arsicio na svom terenu u Kremoni rezultatom 3:1 i tako došla do osme pobede u sezoni. Domaći tim je odigrao fenomenalno prva dva seta, u kojima je delovalo da Busto neće imati prilike za pobedu na današnjem meču. Međutim, gošće su odigrale maestralan treći set u kojem su slavile sa 25:13 i tako najavile potencijalni preokret.

Ipak, posle izjednačene borbe u četvrtom delu igre, u kojem je Busto ispustio set loptu, Pomi je iskoristio svoju prvu meč loptu i došao do važne pobede i tri boda. Tim iz mesta nadomak Milana doživeo je treći poraz u prvenstvu, i trenutno zauzima četvrto mesto, sa bodom više od Kazalmađorea.

Kod pobedničke ekipe istakla se Polina Rahimova sa 18 poena, dok su Katerina Boseti i Kenija Karkases osvojile po 17. Kod Busta, Brit Erboc je bila najefikasnija sa 21 poenom.