LŠ: Poljaci i Rusi trijumfovali u Nemačkoj

Odbojka 16. jan 201922:28 > 22:32
CEV

Odbojkaši Skra iz Belhatova savladali su Resajkling Volejs u Berlinu rezultatom 3:0, u meču trećeg kola D grupe Lige Šampiona. Rezultat po setovima bio je 25:21, 25:22 i 25:23 za drugu pobedu šampiona Poljske u takmičenju.

Gosti iz Poljske su dobro otvorili meč u dvorani „Maks Šmeling“, pošto su u prvom setu vodili od prvog do poslednjeg poena, nošeni sjajnom igrom Jakuba Kohanovskog. U drugom delu igre, Skra je vodio na startu, ali domaći tim preokrenuo i došao do vođstva od 17:14. Ipak, Tepan i Kohanovski su ponovo nosili goste do preokreta i vođstva od 2:0.

Najveća borba viđena je u trećem setu, gde se igralo poen za poen do same završnice. Pri rezultatu 22:22 na servis liniju je stao neverovatni Kohanovski i sa dve ‚bombe‘ na libera Votena doneo meč loptu svom timu, koju je u pobedu pretvorio Rene Tepan.

Najefikasniji na meču bio je Estonac Tepan sa 18 poena, a 16 je upisao Kohanovski. Na drugoj strani, Kajl Rasel je bio najefikasniji sa 14 poena. Milan Katić nije ulazio u igru za ekipu iz Poljske.

CEV

U drugom meču iste grupe, Gdanjsk je došao do drugog trijumfa, pošto je na svom terenu savladao belgijski Mazeik sa 3:1. Nikola Mijailović odigrao je ceo meč za domaćina i osvojio 12 poena.

Na tabeli, poljski timovi dele prvo mesto sa šest osvojenih bodova, dok su Mazeik i Berlin osvojili po tri.

Zenit iz Sankt Peterburga nije imao problema protiv Fridrishafena, pošto je trijumfovao u Nemačkoj rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:20 i 33:31.

Najefikasniji na meču bio je Đerđ Grozer sa 23 poena. U utorak je u okviru grupe C, Šomon pobedio ACH Volej iz Ljubljane 3:1.

U poslednjem meču dana, Modena je samo u prvom setu imala problema protiv šampiona Češke, ekipe Karlovarsko, ali je na kraju pobedila maksimalnim rezultatom.