Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

02.02.2019 | 17.15 > 17:27

Verona rutinski do bodova u Raveni

U premijernom meču 20. kola Serije A, Kalcedonija Verona je savladala Konsar Ravenu rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:22 i 25:20. Bila je to četvrta pobeda u nizu ekipe Nikole Grbića, dok je Ravena doživela osmi poraz na poslednjih 11 mečeva.

Nikola Grbić

Getty images/Adam Nurkiewicz

Emotivno je bilo za domaće igrače i navijače na startu meča u Raveni. Minutom ćutanja odali su počast preminulom nekadašnjem predsedniku kluba Enriku Tabaneliju. Pored toga, u hali je bio prisutan Karč Kiralji, aktuelni selektor odbojkašica SAD, ali i nekadašnji igrač Ravene, za koju je jedan od najboljih igrača u istoriji nastupao početkom devedesetih.

Što se same utakmice tiče, Ravena je vodila na startu prvog seta, ali su gosti preokrenuli dobrim servisima Bojea i Kazijskog. U drugom delu igre, timovi su do sredine seta osvajali poene u serijama. Bolje su se snašli odbojkaši Verone koji su došli do 2:0, uprkos pokušaju domaćih da sustignu prednost u završnici seta. U trećem periodu viđena je izjednačena borba do sredine seta, kada je tim Nikole Grbića uspeo da se odlepi, a kasnije i dođe do maksimalnog trijumfa.

Najefikasniji kod pobednika bio je Stefan Boje sa 17 poena, dok je Matej Kazijski upisao 13. Odličnu partiju pružio je i kapiten tima, Birareli, koji je osvojio 11. Na drugoj strani, jedini na nivou bio je Kamil Rihlicki, koji je zabeležio 18 poena.

U nedelju nas očekuje derbi meč u Modeni, u kojem će domaćin ugostiti Peruđu. Taj duel možete pratiti na SK HD od 15.30.