Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

03.02.2019 | 21.12 > 21:13

Novari opet Kup, prvi trofej za Veljkovićevu na Čizmi

Odbojkašice Novare savladale su Koneljano u finalu 41. izdanja Kupa Italije rezultatom 3:2 i tako odbranile trofej osvojen prošle sezone protiv istog rivala.

Igor Gorgonzola Novara

Igor Gorgonzola Novara osvojila je treći trofej u klupskoj istoriji u Kupu, pošto je u finalu u Veroni bila bolja od Koneljana 3:2, po setovima 25:22, 20:25, 12:25, 25:22 i 15:12. Bio je to revanš ekipe Masima Barbolinija Imoko Voleju za poraz u Superkupu, kada je bilo 3:1.

U prvom setu nezaustavljiva je bila Paola Egonu koja je osvojila 13 poena u tom periodu igre. U drugom setu, kod Koneljana se probudila Samanta Fabris, tako da je na tim iz mesta nadomak Treviza došao do izjednačenja.

U trećem delu igre Koneljano je demonstrirao silu protiv nemoćnog rivala i došao do preokreta. Ključni detalj utakmice viđen je početkom četvrtog seta kada je Barbolini zamenio dizača. Umesto Karlini na teren je ušla Leticija Kamera, koja je konačno razigrala srednjake, Veljkovićevu i Kirikelu.

U taj-brejku je sjajno odigrala Stefana Veljković, a na nivou je bila i Egonu, za veliki trijumf Novare.

Najefikasnija na meču bila je Paola Egonu sa 32 poena, Mišel Barč je upisala 15, a Stefana Veljković 11. Ovo je inače prvi trofej osvojen u Italiji za srpsku reprezentativku, u njenoj četvrtoj sezoni.

Na drugoj strani, Samanta Fabris i Mirijam Sila osvojile su po 21 poen. Za MVP proglašena je zasluženo Leticija Kamera, koja je unela preokret u igri Novare i vodila svoj tim do pobede.