Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

09.02.2019 | 20.48 > 20:56

Lube odoleo Trentu i zakazao reprizu finala iz 2018.

Lube je drugi finalista Kupa Italije, pošto je posle drame u pet setova i 124 minuta igre, savladao Trentino rezultatom 3:2 (25:20, 21:25, 25:19, 15:25, 15:10).

Cvetan Sokolov

Tako će u nedelju u „Unipol Areni” od 18 časova (SK 5), gigant iz Ćivitanove na megdan Peruđi, u reprizi prošlogodišnjeg finala u Bariju, kada je Peruđa slavila istorijsku pobedu.

Drugo polufinale nije donelo spektakularnu odbojku, ali jeste puno uzbuđenja i dramu petog seta. Dobio je Lube prvi, pošto je od 15:17, na servise Bruna načinio preokret i posle 21:17 sigurnom igrom došao do vođstva. Drugi je počeo sa 7:0 za ekipu iz Ćivitanove, ali je Trentino uspeo da izjednači na 13:13, a nastavku, na krilima Vetorija i Kovačevića da dođe do izjednačenja.

Treći set igre obeležile su greške Trentina, ukupno 12, a u četvrtom, od rezultata 7:6, na servise Vetorija, ekipa Anđela Lorencetija otišla je na nedostižnih 14:6.

U taj-brejku Trentino je poveo 5:4, a onda je Lube, ponovo na servise Bruna, uzeo stvar u svoje ruke. Bilo je 10:7 za ekipu iz Ćivitanove, kad je Simon nastavio tamo gde je Brazilac stao. Sa nekoliko njegovih asova, Lube je doao do sedam vezanih meč lopti 14:7. Iskoristio je četvrtu, posle snažnog napada Leala.

Najbolji poenter meča bio je Cvetan Sokolov sa 18 poena, a u pobedničkom timu Huantorena i Leal dodali su po 14. U ekipi Trentina Kovačević je osvojio 17, a neubedljivi Rasel i vetori po 14 poena. Srećko Lisinac je upisao 4, ali je presedeo na klupi poslednja tri seta.