Velika borba i na kraju pobeda Crvene zvezde

Odbojka 22. feb 201920:48 > 20:49
CEV

U jedinom meču odbojkaške mini lige odigranom u petak, Crvena zvezda je nakon pet setova savladala Mladi Radnik.

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su nakon velike borbe Mladi Radnik u četvrtom kolu mini lige i tako zabeležili treću vezanu pobedu. Mladom Radniku je ovo treći vezani poraz.

Na kraju su crveno – beli slavili 22:25, 25:22, 29:27, 26:24, 15:11.

Veliku borbu vodila su dva tima, dva puta je Mladi Radnik imao po set prednosti, ali je Crvena zvezda uspevala da ostane u meču. Peti set ipak je pripao domaćinu koga je sa 21 osvojenim poenom predvodi Danilo Pavlović, 18 poena osvojio je Lazar Dodić, a dva poena manje na konto Crvene zvezde dodao je Milutin Nejić. Odlični su bili i Nemanja Masulović sa 13 i i Nikola Jovanović sa 10 poena.

Na drugoj strani 21 poen osvojio je Nomuri Keita, a sa 18 poena ga je pratio Boris Buša.

U svemu su dva tima bila izjednačena, ali je statistika blago na strani crveno – belih. Šest poena više iz napada (66 – 60), dva poena više as servisom (6 – 4), i četiri greške manje (34 – 38). U broju poena osvojenim blokom dva tima su bila izjednačena (9 – 9).

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje u Subotici, a Mladi Radnik će dočekati Radnički.