Tom Pennington, Getty Images

Odbojka

24.02.2019 | 20.54 > 20:57

Đani bolji od Grbića, 25 poena sjajnog Petkovića

Odbojkaši Milana savladali su u derbiju 22. kola italijanske Serije A Veronu sa ubedljivih 3:0 i tako upisali devetu prvenstvenu pobedu u nizu.

Dušan Petković

Lega Pallavolo

Ekipa Andree Đanija slavila je u Veroni po setovima 26:24, 25:15 i 25:19 i tako došla do tri važna boda u borbi za četvrto mesto. Kao što rezultat govori, najveća borba viđena je u prvom setu, gde je domaćin vodio 19:13 i imao prvi set loptu, ali je Kleveno sa dva vezana poena doneo prednost Milanu. U drugom delu igre, Kozamernik je dobrim servisima doneo prednost gostima od 5:0, a kasnije su uz dobru igru ostatka tima došli do ubedljivog trijumfa.

Treći period igre je ponovo protekao u dominaciji Đanijevog tima, nisu pomogle ni izmene koje je Nikola Grbić napravio, tako da je Milano slavio maksimalnim rezultatom posle 80 minuta igre.

Nimir Abdel Aziz je sa 15 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, a 13 je upisao Stiven Mar. Na drugoj strani, Stefan Boje je sa 13 poena bio jedini sa dvocifrenim učinkom u Veroni.

Senku na trijumf Milana bacila je povreda zgloba kapitena Matea Piana.

Milano je devetom pobedom u nizu nastavio borbu sa Modenom za četvrtu poziciju, dok je Verona izgubila posle pet trijumfa za redom, tako da je ostala na šestoj poziciji.

Peruđa je bila ubedljiva na gostovanju Monci 3:0, a Aleksandar Atanasijević je predvodio svoj tim sa 16 poena, dok je Marko Podraščanin upisao 7.

Ekipa Sore savladala je Ravenu u gostima 3:1 i praktično obezbedila opstanak, a blistao je povremeni srpski reprezentativac Dušan Petković sa 25 poena.

Lubeu veliki derbi, odlični Atanasijević i Krsmanović

Odbojkaši Lubea u velikom derbiju prvog dela sezone italijanske Serije A savladali su Peruđu rezultatom 3:1 i ostali na liderskoj poziciji.

Peruđa lako u derbiju, odlični Atanasijević i Petrić

U drugom kolu italijanske Serije A Peruđa je u derbiju savladala Veronu rezultatom 3:0.

Milano pobedio na startu sezone, 7 poena Petrića

Odbojkaši Milana u gostima su pobedili Moncu u prvoj utakmici italijanskog šampionata u sezoni 2019/20.

Nikola Grbić više nije selektor Srbije!

Legendarni Nikola Grbić više nije selektor odbojkaške reprezentacije Srbije, saopšio je OSS u petak.

Grbić: Utisak pokvario meč sa Brazilom

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić po povratku sa turnira iz Poljske istakao je da je kompletan utisak pokvario poslednji duel sa Brazilom. Srbiju u Bariju očekuje kvalifikacioni turnir za odlazak na Olimpijske igre u Tokiju, a prenosi su na kanalima SK.

Peruđa deklasirala Lube za vođstvo u finalu

U prvom meču velikog finala italijanskog plej-ofa za odbojkaše, ekipa Peruđe je u reprizi prošlogodišnje borbe za titule savladala Lube sa 3:0, po setovima 25:13, 25:18 i 25:18 nakon 75 minuta igre.

Lube na korak od finala, Modena izjednačila

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u drugom meču polufinalne serije italijanskog prvenstva i tako poveli sa 2-0 u seriji.

„Pirova“ pobeda Milaneza, plej-of od 30. marta

Nakon mečeva poslednjeg kola ligaškog dela takmičenja italijanske Serije A, poznati su svi četvrtfinalni parovi. Padova je uspela u poslednjem kolu da preskoči Moncu na sedmoj poziciji, dok je Milano savladao Peruđu, ali je ostao petoplasirani, nakon trijumfa Modene u Veroni.

Sijena ponovo pala u taj-brejku, sjajni Petković 31p

U mečevima 24. kola italijanske Serije A, očekivane pobede ostvarili su Trentino i Verona, dok je najzanimljiviji meč viđen u Sijeni, gde je Modena slavila posle pet setova.

Verona rutinski do bodova u Raveni

U premijernom meču 20. kola Serije A, Kalcedonija Verona je savladala Konsar Ravenu rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:22 i 25:20. Bila je to četvrta pobeda u nizu ekipe Nikole Grbića, dok je Ravena doživela osmi poraz na poslednjih 11 mečeva.

Rutinski trijumf Grbićeve Verone

U Italiji se tradicionalno drugog dana Božića, kod njih poznatog kao dan Svetog Stefana, igraju mečevi odbojkaške Serije A.

Grbić: Ako bude i treći put, nadam se, neće biti ovako

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić nije očajavao posle drugog poraza od selekcije Poljske na Svetskom prvenstvu u Torinu.

Kovačević: Kako smo ih ućutkali...

Odbojkaški reprezentativac Srbije Uroš Kovačević pružio je još jednu sjajnu partiju u pobedi protiv Italije u prvoj utakmici grupe J fajnal siksa Svetskog šampionata.

Grbić: Korak po korak, kao kaznena ekspedicija!

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić bio je prezadovoljan posle pobede protiv selekcije Italije u Torinu u prvom kolu grupe J fajnal siksa Svetskog šampionata.

Istorijska partija Atanasijevića - izjednačen rekord SP

Srpski odbojkaš Aleksandar Atanasijević izjednačio je svetski rekord u broju osvojenih poena na jednom meču na Svetskom prvenstvu.

Grbić kakvog još niste videli i nestvarna pobeda Srbije

Odbojkaška reprezentacija Srbije u poslednjem meču grupne faze takmičenja Evropskog šampionata pobedila je Rusiju sa 3:2. U odlučujućem setu viđen je veliki preokret, a koliko je ovaj trijumf značio srpskom timu najbolje pokazuje proslava selektora Nikole Grbića.