Odbojka

27.02.2019 | 20.26 > 23:12

LŠ: Keđeržin u drami bez plej-ofa, prošao Belhatov

Pobedom u Ljubljani, rezultatom 3:1, odbojkaši Šomona izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona, kao jedna od tri najbolje drugoplasirane ekipe iz svih pet grupa. Pored njih, isti poduhvat ostvarili su Dinamo iz Moskve i SKRA iz Belhatova, koji je dočekao poraz Keđeržina u Ćivitanovi.

Chaumont Volley

Francuzi su i pored izgubljenog drugog seta u meču protiv ACH voleja, do kraja susreta držali sve u svojim rukama, pošto je iskusni strateg Silvano Prandi na vreme ubacio u igru Slovaka Repaka i levorukog korektora Vinkelmilera.

Uz raspoložene saigrače, rezervna dijagonala je Šomonu donela i četvrti trijumf u C grupi, pa će Francuzi u petak zauzeti mesto u slabijem šeširu na žrebu za četvrtfinale.

U pobedničkom timu Bugarin Atanasov je osvojio 18, a Amerikanac Ejveril 17 poena. Kod Slovenaca, koji su doživeli i šesti poraz, Đirlić je osvojio 12 poena, a Polujan devet. U igru je ulazio i Andrija Vilimanović.

Veliku pobedu u poslednjem kolu grupne faze ostvarila je i ekipa SKRA Belhatova protiv nemačkog Berlina. Konačnih 3:0, u meču koji je obilovao uzbuđenjima, stigli su posle 95 minuta. Gosti su imali dve set lopte u prvom i još tri u trećem setu, ali su na kraju doživeli maksimalan poraz.

Poljaci, sa samo jednim zdravim srednjim blokerom, ostavili su srce na terenu i došli do treće pobede u grupnoj fazi takmičenja. Junak trijumfa bio je Estonac Rene Tepan sa 23 poena. Pratili su ga Iranac Milad Ebadipur sa 14 i srpski reprezentativac Milan Katić sa devet poena. U poraženom timu, Bendžamin Peč je osvojio 16 poena, dok su Australijanac Vajt i rezervni korektor Rasel upisali po 10.

Dinamo iz Moskve je savladao kao gost francuski Tur maksimalnim rezultatom. Prva dva su rešili lako u svoju korist, ali su u trećem slavili posle drame 33:31.

Osmany Juantorena

CEV

Najviše uzbuđenja viđeno je u poslednjem meču dana. Lube je ugostio Zaksu Keđeržin bez rezultatskog imperativa, pošto su kolo pre kraja već obezbedili plasman među osam najboljih. Sa druge strane, gosti su imali jasnu računicu, pobeda ih vodi dalje, dok poraz znači eliminaciju. Sjajno su počeli gosti, koji su iskoristili činjenicu da je trener Lubea De Đorđi ostavio na klupi Bruna i Huantorenu. Poveli su sa 2:0 i bili na pragu četvrtfinala. U trećem setu, Zaksa je vodila 24:20, ali je domaćin prvo izjednačio, a posle iskoristio četvrtu set loptu za 2:1 u setovima. Keđeržin nije iskoristio devet meč lopti u tom delu igre! Ulazak Bruna u trećem setu doneo je potrebnu energiju u domaći tim, koji je potom bez problema osvojio naredna dva seta. Tim iz Ćivitanove je tako ostvario maksimalan učinak u grupi, dok je pobedom omogućio Belhatovu da prođe dalje.

Zenit iz Kazanja je savladao Halkbanku 3:0 i na taj način eliminisao šampiona Turske iz četvrtfinala. Drugi Zenit, onaj iz Sankt Peterburga, lako je izašao na kraj sa Fridrihshafenom. Modena je i bez Zajceva, Urnauta i povređenog Kristensona ostvarila maksimalnu pobedu na gostovanju u Češkoj, ekipi ČEZ Karlovarsko.

Gdanjsk je pobedio kao gost Mazeik sa 3:0, Peruđa je ispustila set protiv Arkasa, dok je Ruselar pobedio Frankfurt na svom terenu sa 3:1.

U četvrtfinalu su se plasirali dva Zenita, iz Kazanja i Sankt Peterburga, kao i Dinamo iz Moskve. Čast Italije braniće Peruđa i Lube, dok će iPoljska imati dva predstavnika, Gdanjsk i Belhatov. Osmi učesnik je francuski Šomon. Žreb je na programu u petak u Luksemburgu, a prvi mečevi četvrtfinala na programu su 12. marta.