Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

16.03.2019 | 20.42 > 20:43

Sijena ispala u Seriju A2

U premijernom meču 25. kola italijanske Serije A, odbojkaši Monce savladali su Sijenu sa 3:1 i tako kolo pre kraja poslali novajliju u ligi nazad u Seriju A2.

Monca

CEV

Monca

Rezultat po setovima glasio je 22:25, 25:23, 25:19 i 25:20. Gosti su dobro otvorili utakmicu, osvojili prvi set uprkos tome što su gubili 19:16, ali dobrim servisima Gladira su preokrenuli i došli do vođstva. Ipak, u nastavku utakmice, domaćin u Kandi Areni nije imao velikih problema, sem u drugom setu kada je Sijena prišla na 24:23.

Ekipa nedoraslog Huana Manuela Čikela je ispala iz lige, zabeležila je samo dve pobede do sada, a izgubila je čak deset utakmica nakon pet setova. Tim koji čine Maruf, Ernandez, Savani, Maruoti, Išikava, Gladir, Van De Vorde i Đovi igrački svakako na papiru nije među dve najslabije u ligi, ali su igrali jako loše, da li zbog loše timske hemije i slabog trenera, ostaje pitanje.

Najefikasniji kod pobednika bio je Donovan Džavoronok sa 17 poena, dok je Plotnicki upisao 13. Kod Sijene je Fernando Ernandez osvojio 24 poena.

Sijena se ovim porazom pridružila Kastelani koja je već ranije ispala u nižu rang, dok je Monca ostala na sedmom mestu, sada sa bodom manje od Verone.

Derbi 25. kola na programu je u nedelju, kada se sastaju Modena i Trentino, a direktan prenos možete gledati na SK 3.