Odbojka

16.03.2019 | 22.08 > 22:09

Koneljanu lidersko mesto pred plej-of

Odbojkašice Koneljana obezbedile su prvo mesto pred plej-of italijanske lige pošto su u 24. kolu pobedile Kuneo rezultatom 3:0 (25:16, 29:27, 25:13).

Odbojkašice Koneljana, pobednice Superkupa Italije 2018

Lega Volley Femminile

Koneljano je osigurao dovoljnu bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranu Novaru. Dva kola pre kraja ima 57 bodova, a Novara, posle trijumfa nad Busto Arsizio 50. Kuneo je osmi sa 33.

Najznimljiviji detalji meča protiv novajlije u ligi desili su se u drugom setu, kad je Kuneo propustio tri set lopte, a gošće su iskoristile svoju treću priliku da dupliraju vođstvo na 2:0.

U trećem setu od rezultata 13:16 šampionke Italije su vezale 9 poena na servise Valentine Tiroci i na ubedljiv način završile ovaj duel.

U pobedničkom timu, Fabris, Dekrajf, Tiroci i Sila osvojile su po 12 poena, dok Kunea najefikasnija bila je Vanheke sa 13, dok je Srna Marković osvojila 11.

Sa 3:0 slavila je i ekipa Skandićija na gostovanju u Firenci - 25:16, 25:22, 25:15.