Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

19.03.2019 | 21.55

CEV kup: Kovačević vodi Trentino do novog pehara

Odbojkaši Trentina na korak su do titule u CEV Kupu. Izabranici Anđela Lorencetija savladali su Galatasaraj u prvom meču finala sa 3:0 (25:15, 25:15, 25:20).

Uroš Kovačević

Svetski šampion je na svom terenu do pobede došao posle samo 69 minuta.

Manje su grešili odbojkaši italijanskog tima, bili su znatno sigurniji u napadu i bloku, pa su došli do ubedljive pobede. Najveći otpor Galatasaraj je pružio u trećem setu, usled opuštanja domaćeg tima.

Trentino su do pobede predvodili Uroš Kovačević i Luka Vetori koji su osvojili po 12 poena. Srećko Lisinac nije bio u sastavu. U dresu Galatasaraja raspoložen je bio samo Oliver Veno.

Inače, italijanski gigant treći put u istoriji igra u finalu drugog po jačini evropskog takmičenja, a nikada do sada ga nije osvojio.

Drugi meč finala na programu je 26. marta u Istanbulu.