Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

20.03.2019 | 21.17

LŠ: SKRA u zlatnom setu izbacio Zenit

Poljski šampion SKRA iz Belhatova uspeo je da iznenadi ekipu Zenita iz Sankt Peterburga i prođe u polufinale Lige šampiona, tako što je slavio nakon igranja ‚zlatnog seta‘.

SKRA Belchatov

CEV

Belhatov je trijumfovao u Poljskoj rezultatom 3:1, ali je Zenit uspeo da trijumfuje identičnim rezultatom na svom terenu u Sankt Peterburgu.

Nakon što je domaćin osvojio prvi set, SKRA je odličnom igrom u drugom došao do izjednačenja i na set od prolaza dalje. Ipak, ruski tim je uspeo da osvoji naredna dva perioda igre i tako izbori ‚zlatni set‘. U tom dodatnom setu, gosti su odigrali bolje i trijumfovali rezultatom 15:11, za veliki plasman među četiri najbolja tima Evrope.

Najefikasniji kod pobednika bio je Jakub Kohanovski sa 18 poena, dok je srpski reprezentativac Milan Katić osvojio 7. U ekipi Zenita istakao se Đerđ Grozer sa 28 poena.

SKRA će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Lube – Dinamo Moskva, čiji meč možete pogledati u četvrtak od 20.30 na SK HD.

LŠ: Novara srušila šampiona

Odbojkašice Novare savladale su aktuelnog dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope turski Vakifbank nakon trijumfa u ‚zlatnom setu‘ rezultatom 16:14 i tako izborile plasman u finale Lige šampiona.

LŠ: Šampionke Evrope ubedljive protiv Dinama

Odbojkašice Vakifbanka ubedljivo su savladale Dinamo rezultatom 3:0 u četvrfinalu Lige šampiona i tako anulirale pobedu ekipe iz Moskve, koja je prošle nedelje slavila u ruskoj prestonici sa 3:2.

Katić vodio Belhatov do pobede, slavila i Peruđa

Odbojkaši SKRA iz Belhatova ostvarili su pobedu vrednu tri boda, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Zenita, pa će na revanš u Sankt Peterburg, naredne srede, otići silno motivisani i sa velikim izgledima da se dokopaju polufinala.

Ognjenovićeva zaustavila Vakif, Tijana vodila Ezačibaši

Predvođene maestralnom Majom Ognjenović, odbojkašice Dinama savladale su turski Vakifbank rezultatom 3:2 (20:25, 25:23, 25.23, 21:25, 15:13), u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. Drugi tim iz Istanbula Ezačibaši, do pobede nad Koneljanom 3:0 vodila je srpska odbojkašica Tijana Bošković.

LŠ: Keđeržin u drami bez plej-ofa, prošao Belhatov

Pobedom u Ljubljani, rezultatom 3:1, odbojkaši Šomona izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona, kao jedna od tri najbolje drugoplasirane ekipe iz svih pet grupa. Pored njih, isti poduhvat ostvarili su Dinamo iz Moskve i SKRA iz Belhatova, koji je dočekao poraz Keđeržina u Ćivitanovi.

Novara ubedljivo do četvrtfinala Lige šampiona

Odbojkašice Novare savladale su u Lođu Budovlani sa ubedljivih 3:0 i tako kolo pre kraja takmičenja obezbedile plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

LŠ: Fridrihshafenu triler u Ljubljani

Odbojkaši ACH Voleja iz Ljubljane poraženi su od Fridrihshafena rezultatom 3:2 u okviru petog kola grupe C Lige šampiona.

LŠ: Poljaci i Rusi trijumfovali u Nemačkoj

Odbojkaši Skra iz Belhatova savladali su Resajkling Volejs u Berlinu rezultatom 3:0, u meču trećeg kola D grupe Lige Šampiona. Rezultat po setovima bio je 25:21, 25:22 i 25:23 za drugu pobedu šampiona Poljske u takmičenju.

Klupsko SP: Porazi šampiona na startu!

U ponedeljak je u Poljskoj startovalo 14. izdanje klupskog Svetskog prvenstva za odbojkaše, a prvog dana poraze su doživeli prvak sveta i Evrope, Zenit iz Kazanja, šampion Južne Amerike, ekipa SADA Kruzeira i najbolji tim Azije, iranski Hatam Ardakan.

Belhatov bolji u poljskom derbiju, Šomon namučio Zenit

U utorak je startovala Liga šampiona za odbojkaše. Titulu brani Zenit iz Kazanja, a prvog dana odigrana su tri meča, SKRA Belhatov je pobedio u poljskom derbiju Gdanjsk, u njihovom već trećem meču ove sezone.

Vojvodina na korak od Lige šampiona

Odbojkaši Vojvodine ubedljivom pobedom nad bugarskim Neftohimikom rezultatom 3:0, izborili su plasman u treće, poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona. Protivnik novosadskom timu u poslednjem kolu biće francuski Šomon.