Odbojka

26.03.2019 | 21.28 > 21:31

Trentinu CEV kup, maestralni Kovačević MVP

Itas Trentino, predvođen sjajnim Urošem Kovačevićem, prvi put u klupskoj istoriji osvojio je CEV kup, drugi po vrednosti evropski klupski trofej.

Trentino

Trentino

Zahvaljujući činjenici da je nanizao 24 poena, srpski as je bio i najzaslužniji za veliki preokret svog tima i konačnih 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 16:25, 5:15) protiv Galatasaraja, posle 121 minuta igre.

Kovačeviću je takva partija donela i priznanje MVP finala.

Silno je zapretio domaćin u momentu kad je poveo 2:0 i došao nadomak „zlatnog seta”. Ipak, gosti su u nastavku zaigrali puno bolje, zaustavili zahuktalog domaćina i preuzeli stvar u svoje ruke.

Promena korektora i ulazak Gabrijelea Nelija umesto Vetorija, pokrenuli su Italijane, koji su vrlo brzo pokazali zašto su nedavno postali svetski klupski šampioni.

Sa probuđenim Đanelijem i Raselom, uz poslovično dobrog Grebenjikova i Kandelara, „Kovačević i drugovi” ubedljivo su osvojili naredna tri seta, pa su i od bučne domaće publike na kraju izmamili aplauze.

Uroš Kovačević

Kad je Uroš Kovačević u završnici četvrtog seta prošao „pajp” za konačnih 25:16 i izjednačenje u setovima (2:2), moglo je da počne slavlje odbojkaša iz Trenta, koji sa ovom generacijom počinje da liče na nekada trofejnu, koja je predvođena Radostinom Stojčevim redovno donosila trofeje u grad pod Alpima.

Pored Kovačevića, koji je za četiri seta, koliko je proveo u igri, osvojio 24 poena (napad 34-18, 3 gr, 3 iz, 4 bl, 2 as, 4 sg, 27 pr, 1 gr), Aron Rasel i Gabrijele Neli su osvojili po 14, a Davide Kandelaro 12 poena.

Srećko Lisinac, drugi srpski as u redovima Trentina, koji zbog povrede lista noge još uvek nije u punoj formi, osetio je slast novog velikog uspeha Trentina, pošto je ušao u igru u završnici meča.

U poraženom timu, koji zaslužuje pohvale za igru u revanšu finala, Estonac Oliver Veno je osvojio 17 poena, a Italijan Oleg Antonov 1

Osmorica Srba u Seriji A u sezoni 2019/20

Zatvorena je „letnja pijaca” u Italiji, pa su u Salsomađoreu, na tradicionalnom godišnjem sastanku čelnika Lige i predstavnika klubova A1, A2 i A3 divizije, predstavljeni timovi za sezonu 2019/20.

Trentino smanjio prednost Lubea, Peruđa opet vodi

Odbojkaši Trentina savladali su Lube 3:2 i smanjili vođstvo ekipe iz Ćivitanove na 2:1 u pobedama, u polufinalnoj seriji plej-ofa, koja se igra na tri trijumfa.

Peruđa jaka i bez Atanasijevića, brejk Lubea

Odbojkaši Peruđe i Lubea upisali su prve pobede na startu polufinalne serije plej-ofa.

Kovačević odveo Trentino u polufinale

Povratak Uroša Kovačevića u postavu Trentina, doneo je i plasman svetskih šampiona u polufinale italijanskog plej-ofa.

Kovačević i drugovi protutnjali Modenom

Odbojkaši Trentina kao gosti su savladali Modenu rezultatom 3:0, u pretposlednjem kolu ligaškog dela Serije A i ostali na drugoj poziciji, iza Peruđe, a ispred Lubea.

Lube odoleo Trentu i zakazao reprizu finala iz 2018.

Lube je drugi finalista Kupa Italije, pošto je posle drame u pet setova i 124 minuta igre, savladao Trentino rezultatom 3:2 (25:20, 21:25, 25:19, 15:25, 15:10).

Lube zaustavio Trentino, Peruđa novi lider

Veliki derbi 18. kola Serije A između Trentina i Lubea obilovao je uzbuđenjima, a pripao je gostima iz Ćivitanove, koji su posle više od dva sata igre trijumfovali rezultatom 3:1, po setovima 25:20, 23:25, 25:22, 25:20.

Uroš Kovačević - rođen da bude šampion

Nekada je bio najbolji mladi odbojkaš sveta, potom i najbolji mladi sportista Srbije, a danas je najbolji odbojkaš svoje zemlje i jedan od najboljih primača servisa na planeti.

Kovačević vodio Trentino do trijumfa u derbiju

Veliki derbi 12. kola Serije A pripao je odbojkašima Trentina koji su posle 140 minuta igre savladali Modenu rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:23, 25:23, 25:20.

Kovačević i Lisinac prvaci sveta sa Trentinom

Odbojkaši Trentina osvojili su petu titulu planetarnog šampiona pobedom u finalu protiv Lubea 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18).

Kovačević vodio Trentino do petog finala

Odbojkaši Trentina peti put u klupskoj istoriji plasirali su se u finale 14. klupskog Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu savladali Fakel iz Novog Urengoja, rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:14, 25:16, 25:19.

Lube i Trentino izbegli italijansko polufinale

Prvi mečevi 3. kola takmičenja po grupama, na 14. SP za odbojkaše, razrešili su sve dileme oko parova polufinala. U subotu, u Čestohovi, u borbi za finale sastaće se italijanski Trentino i Fakel iz Novog Urengoja, odnosno Lube Ćivitanova - Aseko Resovija (Poljska).

Trentino i Resovija u polufinalu

Italijanski Trentino i poljska Resovija plasirali su se u polufinale 14. SP klubova i tako pridružili Lubeu i Fakelu iz Novog Urengoja, koji će nastaviti takmičenje za planetarnu titulu.

Serija A: Stanković spasao Lube u Monci

Iako su vodili 2:1 u setovima i 12:10 u petom setu, odbojkaši Monce poraženi su od Lubea, u derbiju vanrednog šestog kola Serije A. Meč odigrao u „Kendi Areni”, trajao je 148 minuta i doneo je pregršt uzbuđenja, ali i rekord sezone po broju as servisa – čak 32 (17 Monce i 15 Lubea).

Lube posle drame slomio Trentino

U sjajnom derbiju 5. kola Serije A, Lube je u Ćivitanovi, posle 133 minuta igre savladao Trentino rezultatom 3:2, pa će sa treće pozicije nastaviti superligašku trku.