Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

30.03.2019 | 23.01 > 23:05

Zajcev vodi Modenu ka polufinalu

Odbojkaši Modene savladali su Milano rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:14, 27:25 u prvom meču četvrtfinala plej-ofa, koji se igra na dve pobede.

Azimut Modena

Pred skoro četiri i po hiljade gledalaca, domaćin je u potpunosti nadigrao četu Andree Đanija, koja je u završnici meča propustila dve vezane set lopte i priliku da bar produži ovu utakmicu.

Najbolji pojedinac meča bio je Ivan Zajcev sa 16 poena, ali su sjajnu partiju pružili Tine Urnaut, koji je upisao 12 poena i dizač Majka Kristenson. Pratili su ih Poljak Bednorž (10 poena), Amerikanac Holt (7), Danijele Macone (5) i libero Rosini.

U poraženom timu jedini koji je zaslužio prelaznu ocenu bio je Francuz Trevor Kleveno sa 11 poena, a treba dodati da su potpuno zatajili Holanđanin Abdelaziz Nimir sa 9 poena i isto toliko grešaka, te Klemen Čebulj sa 8 poena, uz napad od 33 %.

Domaća publika je uživala u većem delu meča, jer su odbojkaši Modene dominirali dva i po seta (do 17:14 u trećem), a onda su gosti odigrali najboljih 6-7 minuta i predvođeni Klevenoom došli do vođstva od 24:22. Nakon tajm-auta Hulija Velaska i servis greške Hirša, usledio je totalni preokret na servise Urnauta. Pogrešio je Nimir, a potom se na mreži sjajno snašao Zajcev i sve je prešlo na stranu Modene. Drugu meč loptu realizovali su domaći kad se „upecao” dizač gostiju Sbertoli, za konačnih 27:25.

U nedelju su na programu preostale tri utakmice četvrtfinala italijanskog plej-ofa, uz direktan prenos meča iz Ćivitanove (18 - SK6), gde Lube dočekuje Veronu.