Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

07.04.2019 | 20.22 > 20:31

Plej-of: Padova izborila majstoricu u Trentu

Odbojkaši Padove su savladali favorizovani Trentino rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 26:24, 25:22 i izjednačili u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa na 1:1, pa će se u subotu 13. aprila igrati majstorica za plasman u polufinale.

Alberto Polo

Sjajnu sezonu, u kojoj su sa 14 trijumfa osvojili sedmo mesto, puleni Valerija Baldovina krunisali su velikom pobedom protiv aktuelnih svetskih šampiona, koji su meč u „Kjoene Areni” odigrali bez povređenog Uroša Kovačevića.

Nakon izgubljenog prvog seta, gosti su najveću šansu propustili u drugom periodu, jer su nakon poena Srećka Lisinca poveli 24:23. Ipak, zahvaljujući Draganu Travici i Marku Volpatu, domaćin je uspeo načini preokret, da bi as servisom Toresa duplirao prednost.

U trećem setu Padova je imala konstantno vođstvo od jednog do četiri poena prednosti. na kraju su, u još jednoj neizvesnoj završnici, imali i čvršće nerve. Posle 23:22, poenima Volpata i Luatija, zakazali su majstoricu u Trentu.

U pobedničkom timu Francuz Jasin Luati i snažni Marko Volpato osvojili su po 12, a Portorikanac Moris Tores 11 poena. U igru nisu ulazili Lazar Ćirović i Petar Premović. Kod gostiju, Aron Rasel i Luka Vetori osvojili su 12 poena, a Srećko Lisinac šest.

Posle Modene, koja je do polufinala došla u subotu, u drugu rundu plej-ofa danas su se plasirali i odbojkaši Lubea. Oni su u Veroni ostvarili i drugu pobedu u seriji, rezultatom 3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:17). Za ekipu Nikole Grbića završena je sezona, u kojoj nisu uspeli da ugroze vodeći kvartet, što im je bila najveća želja.

Majstoricu će morati da odigraju i aktuelni šampioni, odbojkaši Peruđe, koji su doživeli šokantan poraz u Monci, rezultatom 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 22:25, 15:12).