Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

10.04.2019 | 23.10 > 23:12

LŠ: Novara srušila šampiona

Odbojkašice Novare savladale su aktuelnog dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope turski Vakifbank nakon trijumfa u ‚zlatnom setu‘ rezultatom 16:14 i tako izborile plasman u finale Lige šampiona.

Novara

CEV

U prvom meču u Istanbulu, Novara je slavila sa ubedljivih 3:0 i bila su joj neophodna dva seta kako bi prošla u finale, inače prvo u istoriji kluba. Ipak, šampionke se nisu predavale, i dobrom timskom igrom došle do vođstva od 2:0 u setovima, pošto su ih osvojile sa 25:23 i 25:20. Domaćin je pokazao zube u trećem delu igre, pošto je slavio sa ubedljivih 25:15. Sudbina meča se rešavala u četvrtom setu, gde je Vakifbank uspeo da slavi sa 25:21 i tako trijumfuje ukupnim rezultatom 3:1. Osvajanje tri boda, velikan iz Istanbula je obezbedio igranje ‚zlatnog seta‘.

U odlučujućem delu igre, bolje su krenule odbojkašice Vakifbanka, koje su povele na startu. Novara se nije predavala i serijom od 3:0 došla do vođstva od 12:11. Ipak, identičnom serijom su odgovorile izabranice Đovanija Gvidetija, koje su došle do dve vezane meč lopte. Tada na scenu stupa neverovatna Paola Egonu, koja je poenima i dobrim servisima donela preokret i trijumf za veliko slavlje u dvorani „Pala Igor“.

Svemoguća Paola je nakon 30 poena u Istanbulu, danas osvojila čak 39, dok je odlična Mišel Barč upisala 16. Stefana Veljković je zabeležila 8. Njena reprezentativna koleginica Milena Rašić osvojila je 11 poena, a najefikasnija kod Vakifbanka bila je Džu Ting sa 26 poena.

Novara je izborila prvi plasman u finale Lige šampiona u istoriji, a tamo će igrati protiv starog rivala iz Serije A, Koneljana, koji je u utorak eliminisao Fenerbahče. Superfinala na programu su 18. maja u Berlinu u dvorani „Maks Šmeling“, a direktan prenos oba duela očekuje vas na kanalima Sport kluba.