Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

19.04.2019 | 22.48 > 22:49

Lube na korak od finala, Modena izjednačila

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u drugom meču polufinalne serije italijanskog prvenstva i tako poveli sa 2-0 u seriji.

Lube Civitanova

CEV

Gosti su dobro počeli utakmicu i dobili prvi set rezultatom 25:16, ali je u nastavku tim iz Ćivitanove lako rešio u svoju korist drugi i četvrti period, dok je jedino u trećem viđena najneizvesnija borba, u kojoj je domaći tim slavio 25:23. Trentino je lako položio oružje u drugom i naročito u četvrtom setu, u kojem je bilo čak 25:13 u korist Lubea.

Trentino ni u devetom meču u istoriji nije pobedio u Ćivitanovi, a poslednji put je slavio na gostovanju Lubeu još dok je tim bio smešten u Maćerati, pre više od šest godina.

Najbolji kod pobednika bio je Joandi Leal sa 22 poena, dok je Sokolov upisao 14. U poraženom timu Uroš Kovačević je osvojio 17 poena, a Srećko Lisinac 9.

Treći meč na programu je u ponedeljak u Trentu.

U drugom polufinalu, Modena je izjednačila na 1-1 protiv Peruđe trijumfom na svom terenu posle pet setova. Bilo je 19:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:9, posle dva sata i sedam minuta igre za domaćina.

Modenu je do trijumfa predvodio Ivan Zajcev sa 27 poena, dok se na drugoj strani istakao Aleksandar Atanasijević sa 24 poena. Drugi srpski odbojkaš Marko Podraščanin utakmicu je završio sa tri poena.

I ta serija nastavlja se u ponedeljak, a treća utakmica igra se u Peruđi.