Odbojka

20.04.2019 | 21.01 > 21:04

Novaranke stigle do izjednačenja, 33 poena Paole Egonu

Predvođene sjajnom Paolom Egonu, koja je osvojila 33 poena, odbojkašice Novare savladale su Skandići rezultatom 3:1 i izjednačile na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Vasilleva, Veljkovic, Egonu

Pred nešto više od dve hiljade gledalaca, Novaranke su do trijumfa došle posle preokreta u prvom setu, u kojem su 18:23, pretvorile u konačnih 27:25.

Drugi period doneo je apsolutnu dominaciju domaćih, a sjajnu igru u tim trenucima prikazale su i Mišel Barč-Hekli i Stefana Veljković.

Posle serije grešaka Novaranki na početku trećeg seta, gošće su povele 8:2, da bi u nastavku i pored određenih padova u igri, uspele da smanje vođstvo domaćina na 2:1.

Očekivala se drama u četvrtom periodu, ali je domaćin i pored velikog broja servis grešaka u završnici imao čvršće nerve. Egonu, Barč-Hekli i legendarna Frančeska Pićinini, uspele su da slome otpor gošći i posle 19:17 povedu Novaru do izjednačenja u seriji koja se igra na tri pobede.

Pored 33 poena Paole Egonu, Mišel Barč-Hekli je dodala 16, Frančeska Pićinini 11, a Stefana Veljković 10. U poraženom timu Izabel Hak je došla do 20 poena, Adenizija Silva je dodala 13, a Jovana Stevanović 10.

Treća utakmica ove polufinalne serije na programu je već u ponedeljak, od 16 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 5.

U nedelju se igra drugi meč u seriji između Koneljana i Monce (1:0 u pobedama), koji je na programu u 20.30 časova na Sport Klubu 2.

Busto Arsicio u pet setova bolji od Skandićija

Pet mečeva je u nedelju odigrano u odbojkaškoj seriji A za žene.

LŠ(ž): Maribor nejak za Vakifbank

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona za odbojkašice. Turski Vakifbank došao je do prvog trijumfa u takmičenju, pošto je kao gost savladao Maribor u tri seta.

Nepobedivi Koneljano, poraz Novare

Odbojkašice Koneljana i dalje ne znaju za poraz u italijanskoj Seriji A. Izabranice Danijelea Santarelija savladale su Skandići sa ubedljivih 25:23, 25:10, 25:15.

Liga šampiona na SK sa 20 odbojkašica iz Srbije

U utorak startuje grupna faza Lige šampiona u ženskoj konkurenciji. Dvadeset timova, podeljenih u pet grupa, do sredine februara vodiće borbe za najviši plasman.

Stevanovićeva za SK: Nisam otišla mejlom

Ženska odbojkaška selekcija Srbije već nekoliko godina važi za jednu od najboljih na svetu. U 2019. odbranila je evropsku titulu u Turskoj i izborila plasman na Olimpijske igre, posle nimalo lakog kvalifikacionog turnira u Poljskoj.

Skandićiju lokalni derbi, Busto grabi ka vrhu

U nedelju su odigrana još četiri meča 7. kola ženskog šampionata Italije.

Egonu donela Koneljanu trofej Superkupa

Odbojkašice Koneljana osvojile su trofej Superkupa Italije, pošto su u Milanu savladale Novaru, rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:17, 25:21.

Trijumf Koneljana, Veljkovićeva dobra u pobedi Novare

Odbojkašice Koneljana pobedile su Kuneo na strani sa 3:0 u zaostalom meču sedmog kola italijanske lige i tako upisali osmi trijumf u prvenstvu.

Antonijević i Popović vodile Kazalmađore do preokreta

U šestom kolu italijanske ženske odbojkaške lige u subotu Pomi Kazalmađore je kao gost savladao Brešu rezultatom 3:1 u meču koji je trajao 121 minut.

Koneljano siguran protiv Bergama

Odbojkašice Koneljana savladale su Bergamo rezultatom 3:0 u jedinoj utakmici italijanskog šampionata odigranoj u ponedeljak.

Serija A(ž): Novara u seriji, pao i Busto Arsicio

U meču petog kola Serije A za odbojkašice Novara je na svom terenu zabeležila novu pobedu. Ovog puta protiv Busto Arsicija 3:1

Veljkovićeva sa Novarom do treće pobede

Odbojkašice Ilbizonte iz Firence zabeležile su treću pobedu u novoj sezoni pošto su savladale novajliju u eliti, ekipu Peruđe rezultatom 3:0, po setovima 28:26, 25:23 i 25:22.

Vojvodina ako prođe kvalifikacije ide na Nikolu Grbića

U Hotelu „Marinela” u Sofiji obavljen je žreb grupa za Ligu šampiona 2019/20 u obe konkurencije.

Novari triler u pet setova u Firenci, Stefana odlična

Odbojkašice Novare pobedile su na gostovanju Firencu rezultatom 3:2 u okviru desetog kola Serije A, u utakmici koja je odigrana ranije od planiranog termina.