Koneljano na pobedu od finala plej-ofa

Odbojka 21. apr 201923:14 > 23:19
Lega Volley Femminile

Odbojkašice Koneljana, šampionke Italije, sve su bliže odbrani titule, pošto su i u drugoj utakmici polufinala plej-ofa ostvarile maksimalnu pobedu, protiv Tima Sauđela iz Monce.

Pred nešto više od četiri hiljade gledalaca, a posle samo 78 minuta igre, na semaforu dvorane „Pala Verde” pisalo je 3:0, po setovima 25:19, 25:12, 25:22!

Samo su početak meča i donekle završnica, doneli ravnopravnu borbu, a u suštini, bila je to igra „mačke i miša”. Dominirale su odbojkašice Koneljana u napadu i odbrani, zaustavivši mnogo snažnih smečeva gošći iz Monce.

Gošće su samo povele 7:2 i držale prednost do 13:10, a onda je domaćin prebacio u višu brzinu i na krilima sjajne Hrvatice Samante Fabris, ali i uz odličnu igru ostalih izabranica trenera Santarelija, brzo poveo 19:15!

Ni tajm-auti Migela Anhela Falaske, nisu zaustavili razigrane „Tigrice”, koje su posle 27 minuta igre vodile 1:0.

U drugom periodu viđena je demonstracija sile, verovatno trenutno najuigranije ekipe na svetu! Monca je na jedvite jade došla do dvocifrenog broja poena, a publika je mogla da uživa u igri svojih izabranica.

Tek u trećem setu, i to posle vođstva Koneljana 14:9, videli smo neizvestan meč. Stigle su gošće do izjednačenja (14:14), zahvaljujući Rejčel Adams i Ane Baus, a uspele su čak i da povedu 19:18. To je probudilo domaćina, pa se Joana Vološ vratila staroj taktici, da bi u završnici as Valentine Tiroci doneo prvu meč loptu domaćinu. Drugu je u očekivano slavlje pretvorila razigrana Robin De Krajf.

U pobedničkom timu, koji je imao 47 % realizacije napada, Samanta Fabris je osvojila 18 poena, De Krajf 13, a Kim Hil 10. Kod gošći, koje su načinile samo 9 grešaka, ali imale i „mizernih” 17 % realizacije u napadu, samo je Serena Ortolani sa 10 poena bila dvocifrena. Rejčel Adams je dodala sedam poena, a Edina Begić je upisala samo jedan.

Treći meč ove polufinalne serije na programu je već u utorak, ponovo u dvorani u Viljorbi u 20.30 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 5.