Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

01.05.2019 | 23.30 > 23:32

Peruđa deklasirala Lube za vođstvo u finalu

U prvom meču velikog finala italijanskog plej-ofa za odbojkaše, ekipa Peruđe je u reprizi prošlogodišnje borbe za titule savladala Lube sa 3:0, po setovima 25:13, 25:18 i 25:18 nakon 75 minuta igre.

Aleksandar Atanasijević

Lega Pallavolo

Očekivala se velika borba u dvorani „Pala Barton“, ali je aktuelni šampion na krilima fantastičnih navijača došao do neočekivano lake pobede. U sva tri seta je ekipa Lorenca Bernardija dominirala u svim segmentima igre, dok su glavne poluge u redovima tima iz Ćivitanove podbacile. Naročito se to odnosi na Joandija Leala, koji je svoje mesto u trećem setu prepustio Jiržiju Kovaru.

Lube je prošle godine izgubio svih pet finala koje je igrao, od čega tri od Peruđe, ove sezone poražen je od istog rivala u finalu Kupa, dok je Trentino bio bolji u finalu klupskog Svetskog prvenstva. Četa Ferdinanda De Đorđija moraće da osvoji Skudeto ili Ligu šampiona, kako bi konačno izgubila epitet gubitničke ekipe.

Najefikasniji i jedini igrač na utakmici sa dvocifrenim brojem poena bio je Vilfredo Leon sa 12 poena, a odličnu partiju pružili su srpski reprezentativci Aleksandar Atanasijević i Marko Podraščanin sa po osam osvojenih poena.

Kod gostiju je Osmani Huantorena upisao devet poena. Kapiten Lubea Dragan Stanković igrao je u trećem setu od starta i upisao dva poena.

Drugi meč na programu je u nedelju od 18 časova uz direktan prenos na SK7. Šampion će biti ekipa koja prva ostvari tri pobede.

odbojka

Zašto na SK7?!!

Odgovori 18 0

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Filotrano ponovo bolji od Peruđe

U derbiju začelja italijanske Serije A, odbojkašice Filotrana savladale su Peruđu rez 3:2, po setovima je bilo 22:25, 18:25, 25:19, 25:13, 15:12.

Verona posle 136 minuta srušila Vibo

Odbojkaši Verone savladali su Vibo rezultatom 3:1 u jedinoj subotnjoj utakmici odigranoj u italijanskom prvenstvu.

Serija A: Monci derbi za plej-of

U direktnom duelu dva najozbiljnija pretendenta za osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of Serije A, Monca je kod kuće savladala Pjaćenca 3:1.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

Sigurni Lube, Modena, Peruđa...

U nedelju je u odbojkaškom šampionatu Italije odigrano pet mečeva 17. kola. Pobede su slavili Modena, Lube, Peruđa, Trentino i Vibo Valensija.

Atanasijević u Peruđi još dve sezone

Nakon pobede u Ligi šampiona protiv francuskog Tura, rezultatom 3:0, u sredu veče u prisustvu najbližih saradnika, predsednik odbojkaša Peruđe Đino Sirći i srpski as Aleksandar Atanasijević (28) produžili su ugovor na još dve sezone, do kraja 2021/22.

LŠ: Peruđa u četvrtfinalu, Atanasijević veoma dobar

Odbojkaši Peruđe ostvarili su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona, pošto su savladali Tur rezultatom 3:0 u okviru četvrtog kola i tako obezbedili plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Kup Italije: Atanasijević razneo Padovu, napad 18-17

Sjajnom partijom Aleksandra Atanasijevića, koji je osvojio 21 poen, Peruđa je savladala Padovu sa 3:0 i izborila plasman u polufinale Kupa Italije.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Ako ste propustili: SK paketić - sve na jednom mestu

Redakcija Sport Kluba potrudila se da vam ulepša praznike novogodišnjim paketićem u kojem su se našli brojni intervjui, tekstovi i analize, a po vašim reakcijama rekli bismo da smo vas obradovali.