Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

08.05.2019 | 22.23 > 22:26

Peruđa na korak od odbrane titule

Odbojkaši Peruđe savladali su Lube rezultatom 3:0 u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa i poveli sa 2:1 u pobedama, pa će u subotu, na gostovanju u Ćivitanovi imati prvu meč loptu za odbranu šampionske titule.

Atanasijevic against Leal

Puleni Lorenca Bernardija ponovo su dominirali u svojoj „Pala Barton” areni, pred četiri hiljade gledalaca, jer su u sva tri perioda igre bili prilično ubedljivi, čemu svedoči rezultat po setovima – 25:17, 25:20, 25:18.

Već u prvom je zablistao Vilfredo Leon sa osam poena, dok je na drugoj strani parirao samo Bugarin Sokolov.

Drugi set odlučen je posle vođstva Lubea od 8:7 i serije servisa Aleksandra Atanasijevića. Bilo je 11:8 za Peruđu, pa nakon smečeva Leona 13:9, a kad se pridružio Lanca i 15:10. Ovaj period igre obeležio je i Marko Podraščanin sa četiri poena, od čega su dva bila iz bloka.

Pretio je gost iz Ćivitanove u trećem setu, jer je poveo 10:7, a onda je ponovo Atanasijević bio čovek preokreta. Peruđa je na krilima raspevanih navijača vrlo brzo istopila prednost gostiju, koji su u završnici počeli da greše i posle 19:13 za domaćina, nije im bilo spasa.

U meču, koji je trajao samo 80 minuta, Vilfredo Leon je osvojio 20 poena, uz napad od čak 70 odsto. Aleksandar Atanasijević je dodao 14, a Marko Podraščanin šest, uz četiri bloka. U poraženom timu, samo je Cvetan Sokolov zaradio prelaznu ocenu, zbog 14 poena. Potpuno su zatajili osmani Huantorena sa šest i Joandi Leal sa samo dva poena. Dragan Stanković je upisao četiri.

Četvrti meč finalne serije plej-ofa na programu je u subotu u 18 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 4.