Odbojka

15.05.2019 | 12.34 > 12:41

Lube sa Stankovićem prikačio peti Skudeto

Odbojkaši Lubea novi su šampioni Italije! U petoj utakmici finala plej-ofa, pred više od 4 hiljade gledalaca, oni su kao gosti savladali Peruđu 3:2, po setovima 22:25, 21:25, 25:12, 25:21, 15:10 i sa 3:2 u pobedama prikačili peti Skudeto.

Lube

Veličanstveno finalna serija okončana je posle preokreta, kakvog možemo da vidimo samo na najvećim događajima. Peruđa, sa Atanasijevićem i Podraščaninom, vodila je 2:0, imala energiju i atmosferu na svojoj strani, ali je već na početka trećeg seta bilo jasno da im nedostaje i nešto bolja igra. Puleni Ferdinanda De Đorđija zaigrali su agresivnije i do kraja meča, u jednom dahu, došli do velike pobede.

Poslednju šansu da odbrani titulu, Peruđa je propustila sredinom četvrtog seta, kad je povela 18:17. Jednostavno, nije imala dovoljno raspoloženih pojedinaca u borbi za titulu.

Predvođeni sjajnim Brunom, gosti su blistali u napadu i bloku, izdržavši salve servisa domaćih, kojima je, u utorak veče, to bio jedini element vredan šampionske titule.

U pobedničkom timu Cvetan Sokolov je osvojio 19 poena, Huantorena i Simon su dodali po 16, dok je Leal upisao 15. Lube je blistao u napadu, imao 63 % realizacije i čak 18 blokova!

Sa druge strane, Leon je osvojio 20 poena, a Atanasijević 14. Obojica su bili očajni u napadu, Kubanac je imao 34 % realizacije, a Srbin 31 %. Marko Podraščanin je osvojio šest poena.

Pošto je Osmani Huantorena proglašen za MVP-ja finala plej-ofa, šampionski pehar podigao je kapiten Lubea Dragan Stanković, vlasnik četiri Skudeta.

Komentari (2)

DJ

Atanasijevic je nazalost bio OCAJAN sinoc, ali i to je blaga rec.... Bukvalno zbog njegovog pada u trecem setu i tvrdoglavosti De Cheka da ga razigra je Lube otisao na plus 4-5, posle nije bilo povratka u taj set, ali nije bilo ni povratka Atanasijevica koji je nestvarno lose igrao.... ili Blok ili Aut... neverovatno mi je bilo... Lube skupio 16-17 blokova, od toga je bar 10 bilo na njemu. Mislim da je on jedan od vecih razloga zbog preokreta. Nije ni Leon nesto previse blistao... Totalno se na Aleksandrovoj faci videlo da ne moze da osvoji poen... STETA za njega i Marka, a opet sreca za Dragana. Jeste da nije igrao u finalu, ali biti kapiten takvom timu, respect.

Odgovori 4 1

Mo

Sokolov > Atanasijevic Bravo Lube!

Odgovori 3 18

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Filotrano ponovo bolji od Peruđe

U derbiju začelja italijanske Serije A, odbojkašice Filotrana savladale su Peruđu rez 3:2, po setovima je bilo 22:25, 18:25, 25:19, 25:13, 15:12.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

Sigurni Lube, Modena, Peruđa...

U nedelju je u odbojkaškom šampionatu Italije odigrano pet mečeva 17. kola. Pobede su slavili Modena, Lube, Peruđa, Trentino i Vibo Valensija.

Atanasijević u Peruđi još dve sezone

Nakon pobede u Ligi šampiona protiv francuskog Tura, rezultatom 3:0, u sredu veče u prisustvu najbližih saradnika, predsednik odbojkaša Peruđe Đino Sirći i srpski as Aleksandar Atanasijević (28) produžili su ugovor na još dve sezone, do kraja 2021/22.

LŠ: Peruđa u četvrtfinalu, Atanasijević veoma dobar

Odbojkaši Peruđe ostvarili su i četvrtu pobedu u Ligi šampiona, pošto su savladali Tur rezultatom 3:0 u okviru četvrtog kola i tako obezbedili plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Kup Italije: Atanasijević razneo Padovu, napad 18-17

Sjajnom partijom Aleksandra Atanasijevića, koji je osvojio 21 poen, Peruđa je savladala Padovu sa 3:0 i izborila plasman u polufinale Kupa Italije.

Serija A: Lube se vratio na pobednički kolosek

Posle prvog poraza u šampionatu Lube se vratio momentalno na pobednički kolosek i slavio u Latini u četiri seta.

Serija A: Lube ispustio 2:1 za prvi poraz

Odbojkaši aktuelnog šampiona Lubea pretrpeli su prvi poraz u Seriji A ove sezone i to na svom terenu od Milana i to pošto su vodili 2:1.

Ako ste propustili: SK paketić - sve na jednom mestu

Redakcija Sport Kluba potrudila se da vam ulepša praznike novogodišnjim paketićem u kojem su se našli brojni intervjui, tekstovi i analize, a po vašim reakcijama rekli bismo da smo vas obradovali.

Podraščanin: Nismo imali ni hrabrosti, ni sreće

Članovi odbojkaške reprezentacije Srbije Marko Podraščanin, Nemanja Petrić i Uroš Kovačević tuguju zbog poraza od Bugarske 3:2 i nemogućnosti da zaigraju na Olimpijskim igrama u Tokiju, ali ističu da ekipa u ovom trenutku jednostavno nije bila kadra da učini više.

Petrić u Berlinu: Krećemo - korak po korak

Odbojkaši Srbije u nedelju od 13.30 časova u Berlinu igraju prvi meč kvalifikacija za Olimpijske igre protiv selekcije Francuske. Meč protiv, po mnogima najvećeg rivala na ovom turniru, izuzetno je važan za izabranike Slobodana Kovača, jer bi pobeda otškrinula vrata polufinala.