Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

05.06.2019 | 17.11 > 19:12

Srbija u četiri seta do petog trijumfa u LN

Odbojkašice Srbije slavile si u drugom meču trećeg vikenda Lige nacije protiv selekcije Rusije rezultatom 3:1. Po setovima je bilo 22:25, 25:18, 25:11 i 25:22 , a srpski tim je tako stigao do pete pobede u elitnom takmičenju.

FIVB

Srpsku ekipu vodio je Branko Kovačević, a prvi set rešen je posle bolje igre Ruskinja u završnici, kada je Rusija i stigla do važne prednosti.

Drugi deo igre obeležilo je daleko bolje izdanje srpskog tima. Uspele su odbojkašice Srbije da pronađu svoju igru i da relativno mirno privedu drugi set kraju i tako stignu do izjednačenja.

Treći set je u potpunosti pripao Srpkinjama, koje su deklasirale ruski tim sa 25:11.

Najbolja u srpskom sastavu bila je Ana Bjelica sa 26 poena, pratila ju je Katarina Lazović sa 14, a dvocifrene su bile i Maja Aleksić sa 12 i Bianka Buša sa 11 poena.

U redovima ruske ekipe istakla se Ksenija Parubets sa 17 poena, dok su Ekaterina Efimova i Margarita Kurilo postigle po 12.

Naredni meč Srbija igra protiv domaćina Belgije, a taj duel gledajte u četvrtak od 20 časova i 15 minuta ekskluzivno na Sport klubu 1.

Tok meča iz Kortrajka možete pratiti ovde:

Slično kao i u prvom mečuna turniru u Belgiji protiv Poljske Srpkinje su igrale potpuni egal u prvom setu. Vođstvo se stalno smenjivalo, a Ruskinje su tek na 21:17.

Ubrzo je ruski tim stigao i nadomak osvajanja prvog seta  - 23:17.

Potvrdila je Rusija blagu i ključnu prednost, do koje je stigla u završnici prvog i seta i završila prvi deo igre sa 25:21.

Drugi set bolje je otvorila reprezentacija Srbije, koja je stigla do vođstva - 12:8.

Preuzela je Srbija kontrolu nad duelom u Kortrajku u potpunosti, a već pri vođstvu 19:11 za Srbiju, bilo je prilično jasno da će meč biti rešen posle više od tri seta.

Srbija je drugi set rešila u svoju korist rezultatom 25:18.

Na još ubedljiviji način Srbija je stigla do vođstva.

Ruskinje u trećem setu ni u jednom momentu nije uspela da ugrozi srpski tim, a tim Branka Kovačevića je treći period osvojio rezultatom 25:11.

I u četvrtom setu je Srbija bila bolji rival, do blage prednosti stigla je pri 16:13.

Ipak, zbog problema na prijemu servisa, Srbija je ispustila vođstvo, a Rusija je preokrenula na 17:16.

Nije dugo trajala prednost Ruskinja, pošto je Srbija ubrzo stigla do novog vođstva - 18:17

Ns

Ženio bih vas!

Odgovori 10 1

LŠ: Brankica 16 poena u dominantnoj prestavi Fenera

Odbojkašice istanbulskog Fenerbahčea pobedile su dominantno na domaćem terenu Budovlani Lođ rezultatom 3:0 (25:20, 25:13, 25:12) u drugom kolu Lige šampiona, i tako stigle do prve pobede u grupi.

Ligu nacija gledalo milijardu i po ljudi

Liga nacija koju organizuje FIVB je u 2019. godini privukla 1,5 milijardi gledalaca širom sveta, objavljeno je u petak u Lozani.

Liga šampiona na SK sa 20 odbojkašica iz Srbije

U utorak startuje grupna faza Lige šampiona u ženskoj konkurenciji. Dvadeset timova, podeljenih u pet grupa, do sredine februara vodiće borbe za najviši plasman.

Stevanovićeva za SK: Nisam otišla mejlom

Ženska odbojkaška selekcija Srbije već nekoliko godina važi za jednu od najboljih na svetu. U 2019. odbranila je evropsku titulu u Turskoj i izborila plasman na Olimpijske igre, posle nimalo lakog kvalifikacionog turnira u Poljskoj.

Srbija porazom do devetog mesta na Svetskom Kupu

U poslednjem 11. kolu Svetskog Kupa u Japanu, odbojkašice Srbije doživele su sedmi poraz, pošto je od njih bila bolja i selekcija Dominikanske Republike sa 3:1.

Briljirala: Bjelica najbolja poenterka Svetskog kupa

U nedelju ujutru po srednjeevropskom vremenu poznat je najbolji poenter na upravo okončanom Svetskom kupu u Japanu – to je Ana Bjelica, korektor i kapiten ženske obojkaške reprezentacije Srbije na tom takmičenju.

Vladisavljev posle Kine: Nije bilo ni loše

Prvi trener odbojkašica Srbije Aleksandar Vladisavljev zadovoljan je igrom koju je njegov mladi tim pokazao u meču protiv Kine na Svetskom kupu.

Atanasijević: Ostvarujemo snove, dobro znamo Slovence

Odbojkaš Srbije Aleksandar Atanasijević rekao je pred finale Evropskog prvenstva protiv Slovenije da srspki tim zna šta može da očekuje, kao i da može da se nada dobrom rezultatu.

Kineskinje preko Srpkinja do odbrane trofeja

Odbojkašice Kine pobedile su Srbiju maksimalnim rezultatom 3:0 i kolo pre kraja Svetskog kupa osigurale prvu poziciju i odbranu titule.

Bjelica: Opustile smo se, a one su bile disciplinovane

Prvi trener odbojkašica Srbije Aleksandar Vladisavljev bio je zadovoljan načinom na koji su njegove izabranice odigrale prva dva seta protiv Japana, ali ne i onim što je usledilo. Kapiten Ana Bjelica ističe nedostatak koncentracije kao uzrok poraza.

Srbija posle vođstva 2:0 izgubila od Japana

Srpske odbojkašice poražene su u devetom kolu Svetskog kupa u Japanu od domaće selekcije 3:2. Po setovima je bilo 21:25, 21:25, 25:20, 25:20 i 15:6.

Požrtvovanost u polju u najboljem izdanju (VIDEO)

Odbojkašice uglavnom znaju da nam prikažu veoma duge poene u kojima nema izgubljenih lopti. Jedan takav koji je trajao skoro čitav minut su odigrale Ruskinje i Amerikanke u petom setu meča na Svetskom kupu.

Svetski kup: Amerikanke skoro osigurale drugo mesto

Reprezentacija Sjedinjenih Država savladala je ekipu Rusije 3:2 u devetom kolu Svetskog kupa. Kina je bila bolja od Holandije 3:1, a pobede su slavili i Dominikanska Republika, Brazil i Južna Koreja.

Bez velikog preokreta: Srbiji set protiv Koreje

Odbojkašice Srbije pretrpele su četvrti poraz na Svetskom kupu, pošto su u utorak rano ujutru izgubile od Južne Koreje sa 3:1 (25:21, 25:18, 15:25, 25:23).

Kineskinje deklasirale Amerikanke za prvo mesto

Odbojkašice Kine slavile su protiv Amerikanki u sedmom kolu Svetskog kupa 3:0, dok je maksimalnu pobedu i Rusija ostvarila protiv Argentine. Japanke su bile maksimalne protiv Kenijki kao i Srpkinje protiv Kamerunki, a Dominikanke su uzele jedan set Brazilkama.

Lazovićeva: Prvi set smo pregurale, posle je bilo lakše

Odbojkašica reprezentacije Srbije Katarina Lazović kaže posle trijumfa nad Kamerunom da je prvi set bio nešto teži od ostatka meča.