Srbija u četiri seta do petog trijumfa u LN

Odbojka 5. jun 201917:11 > 19:12
FIVB

Odbojkašice Srbije slavile si u drugom meču trećeg vikenda Lige nacije protiv selekcije Rusije rezultatom 3:1. Po setovima je bilo 22:25, 25:18, 25:11 i 25:22 , a srpski tim je tako stigao do pete pobede u elitnom takmičenju.

Srpsku ekipu vodio je Branko Kovačević, a prvi set rešen je posle bolje igre Ruskinja u završnici, kada je Rusija i stigla do važne prednosti.

Drugi deo igre obeležilo je daleko bolje izdanje srpskog tima. Uspele su odbojkašice Srbije da pronađu svoju igru i da relativno mirno privedu drugi set kraju i tako stignu do izjednačenja.

Treći set je u potpunosti pripao Srpkinjama, koje su deklasirale ruski tim sa 25:11.

Najbolja u srpskom sastavu bila je Ana Bjelica sa 26 poena, pratila ju je Katarina Lazović sa 14, a dvocifrene su bile i Maja Aleksić sa 12 i Bianka Buša sa 11 poena.

U redovima ruske ekipe istakla se Ksenija Parubets sa 17 poena, dok su Ekaterina Efimova i Margarita Kurilo postigle po 12.

Naredni meč Srbija igra protiv domaćina Belgije, a taj duel gledajte u četvrtak od 20 časova i 15 minuta ekskluzivno na Sport klubu 1.

Tok meča iz Kortrajka možete pratiti ovde:

Slično kao i u prvom mečuna turniru u Belgiji protiv Poljske Srpkinje su igrale potpuni egal u prvom setu. Vođstvo se stalno smenjivalo, a Ruskinje su tek na 21:17.

Ubrzo je ruski tim stigao i nadomak osvajanja prvog seta  – 23:17.

Potvrdila je Rusija blagu i ključnu prednost, do koje je stigla u završnici prvog i seta i završila prvi deo igre sa 25:21.

Drugi set bolje je otvorila reprezentacija Srbije, koja je stigla do vođstva – 12:8.

Preuzela je Srbija kontrolu nad duelom u Kortrajku u potpunosti, a već pri vođstvu 19:11 za Srbiju, bilo je prilično jasno da će meč biti rešen posle više od tri seta.

Srbija je drugi set rešila u svoju korist rezultatom 25:18.

Na još ubedljiviji način Srbija je stigla do vođstva.

Ruskinje u trećem setu ni u jednom momentu nije uspela da ugrozi srpski tim, a tim Branka Kovačevića je treći period osvojio rezultatom 25:11.

I u četvrtom setu je Srbija bila bolji rival, do blage prednosti stigla je pri 16:13.

Ipak, zbog problema na prijemu servisa, Srbija je ispustila vođstvo, a Rusija je preokrenula na 17:16.

Nije dugo trajala prednost Ruskinja, pošto je Srbija ubrzo stigla do novog vođstva – 18:17