LN: Srpkinje poklekle pred Belgijankama

Odbojka 6. jun 201920:41 > 22:13
FIVB

Srpske odbojkašice poražene su od Belgije rezultatom 3:0 u trećem meču treće runde Lige nacija u Kortrejku.

Podmlađene evropske i svetske šampionke su izgubile od domaćina turnira sa 25:21, 25:21, 25:14, posle jednog i po sata igre.

Izabranice Zorana Terzića sada imaju pet pobeda i četiri poraza u tom takmičenju, a Belgijanke su se izjednačile sa njima, ali imaju bod manje.

U duelu sa Belgijankama, srpske odbojkašice su se odlično držale u prva dva seta, ali su oba puta popustile u završnici, da bi u trećem potpuno posustale. Nedostajala je dobra igra u napadu, dok su i u polju izostale dobre reakcije reprezentacije Srbije.

Najbolja u timu Srbije bila je Ana Bjelica sa 11 poena, dok je Maja Aleksić dodala osam.

Kod Belgije, Brit Erbots je upisala 24 poena, dok je Selin Van Gestel imala 13.

Naredne nedelje srpske odbojkašice igraju u Tokiju sa selekcijama domaćina, Tajlanda i Brazila. Utakmice su na programu od utorka do četvrtka, uz direktne prenose na Sport Klubu.

Tok meča:

Od početka meča viđena je neizvesna borba, Srbija je povela servis greškom rivalki, ali su se Belgijanke trgle. Iako su dva puta imale po plus dva, potom se igralo poen za poen, a domaća selekcija je otišla sa prednošću na prvi tehnički tajm-aut. Posle pauze nastavljen je egal, da bi Belgija potom preuzela kontrolu i došla do plus četiri, pre servis greške koja nije mnogo uticala na nju. Domaće igračice su praktično bez problema održavale prednost od četiri-pet poena u tim trenucima pre nego što su se srpske odbojkašice probudile i prišle na minus dva. Selektor Belgije je tada tražio tajm-aut, a njegove izabranice su potom vezale dva dobra poena i osvojile prvi set sa 25:21.

Posle gubitka prvog seta srpske odbojkašice su se trgle i činilo se da igraju znatno bolje, što su potvrdile odličnim poenima zahvaljujući kojima su stigle do tri poena prednosti. Međutim, to je probudilo Belgijanke, koje su vezale četiri poena i na prvi obavezni odmor otišle sa 8:7, a potom je usledio novi egal u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu. Posle druge obavezne pauze domaći tim se odvojio na plus tri, Srpkinje su prišle na poen razlike, ali se ispostavilo da više ne mogu, pa su Belgijanke rutinski privele set kraju.

Posle osvajanja drugog seta, Belgijanke su preuzele potpunu kontrolu, a srpske odbojkašice nisu mogle da im pariraju. Posle njihovog izjednačenja 1:1, domaći tim je vezao sedam poena do odlaska na tehnički tajm-aut. U nekoliko navrata Srpkinje su nagovestile da bi mogle da se vrate u meč, ali je njihova nada kratko trajala, pošto je selekcija Belgije rutinski privela meč kraju.