Odbojka

12.06.2019 | 22.59 > 23:08

ZL: Hrvati ostali u igri za završni turnir

Odbojkaši Hrvatske pobedili su u Španiji 3:1 u okviru petog, pretposlednjeg kola Zlatne lige i na taj način ostali u prilici da se na kraju izbore za plasman na finalni turnir. Ženska odbojkaška reprezentacija te zemlje porazom u Francuskoj propustila prvu priliku za finalni turnir.

Odbojka

Alexandre Loureiro, Getty Images Sport

Odbojka

Hrvati su se revanširali Špancima, slavili 3:1 (25:19, 23:25, 30:28, 25:20) i tako ostali u prilici da se na kraju nađu među četiri najbolje ekipe. Trenutno su na deobi drugog mesta Grupe B sa po dve pobede i osam bodova i da bi se plasirali na finalni turnir moraju da pobede na svom terenu u subotu Holandiju, koja je već obezbedila plasman, sa 3:0 ili 3:1, a da Španija od Estonije izgubi makar dva seta, kao i da Letnija, Ukrajina i Češka dožive poraze bez da osvoje po dva seta.

Hrvatice su poražene u Francuskoj u pet setova (25:21, 23:25, 19:25, 25:22, 21:19), a da su pobedile već bi čekirali vizu za finalni turnir. Ovako imaju šansu u subotu da pobedom kod kuće nad istim protivnikom obezbede prvo mesto i plasman među četiri najbolje ekipe.