Brazilke nemilosrdne: Srbija bez F6

Odbojka 13. jun 201910:09 > 10:11
FIVB

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je četvrti uzastopni, a ukupno sedmi poraz u Ligi nacija i time ostala bez šansi da se plasira na završni turnir. Ovoga puta je bolji Srpkinja bio je Brazil sa 3:0 u setovima.

Brazilke su nad podmlađenim sastavom Srbije slavile u Tokiju po setovima 25:23, 25:21, 25:15.

Srbija ostaje na devetom mestu Lige nacija sa 15 bodova, dok je Brazil sad prvi sa 28.

Srpkinje su se odlično suprotstavile favorizovanim rivalkama u prva dva seta. U prvom su imale veliku šansu da slave, pošto su u jednom trenutku vodile sa 16:12, a zatim i sa 18:15, međutim, usledila je serija Brazila u finišu za preokret i vođstvo u setovima.

I drugi set bio je neizvestan do samog kraja. Uglavnom se igralo poen za poenom, da bi pri rezultatu 19:19 Selesao napravio odlučujuću seriju 5:0.

Poslednji set bio je rutina za Južnoamerikanke, koje su od uvodnog vođstva uvećavale prednost sve vreme i na kraju ubedljivo slavile.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Gabrijela Gimaraeš sa 21 poenom, dok je Ana Beatriz Korea upisala 12.

U sastavu Branka Kovačevića, Katarina Lazović imala je 13, Sara Lozo 10, a Jovana Kocić i Milica Kubura po 7 poena.

Srpsku selekciju do kraja Lige nacija očekuju dueli u kineskom Nigbou sa Bugarskom (18. jun), Nemačkom (19. jun) i Kinom (20. jun).