Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

21.06.2019 | 21.23 > 21:26

Hrvatska u finalu Zlatne lige, za trofej sa Češkom

Ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Zlatne lige. Hrvatice su u polufinalu Fajnal-fora u Varaždinu savladale selekciju Španije sa 3:1, po setovima je bilo 25:21, 25:22, 23:25, 25:20.

odbojka, volleyball

Takashi Aoyama/Getty Images

Najbolja u pobedi Hrvatske bila je Lucija Mlinar sa 23 poena. Beta Dumančić osvojila je 16, a dvocifren učinak ostvarila je i Sanja Popović-Gama sa 12 osvojenih poena.

U redovima španske ekipe najbolja je bila Aina Berbel sa 22 poena, 19 je osvojila Ana Eskamila, a poen manje Džesika Rivero.

Hrvatska će se za trofej Zlatne lige boriti protiv reprezentacije Češke, koja je u polufinalu nadigrala Belorusiju takođe sa 3:1.

Finale je na programu u subotu, od 19 časova.

CEV: Promenjen sistem i odložene kvalifikacije za EP

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) donela je odluku o izmeni termina i sistema kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine za odbojkaše i odbojkašice.

Kraj u Turskoj - nema šampiona

Odbojkaški savez Turske doneo je odluku da definitivno otkaže nastavak državnog prvenstva u obe konkurencije.

CEV: Evropska 2019/20 završena, nema šampiona

Završena je sezona 2019/20 u evropskim klupskim takmičenjima - Ligi šampiona, CEV i Čelendž kupu.

Šampioni su Budva i Luka Bar, odloženo finale Kupa

Odbojkaška sezona u Crnoj Gori je završena. Odbojkaški savez Crne Gore je odlučio da se takmičenje prekine.

Srbiji sedam mesta u Evropi, u LŠ kroz kvalifikacije

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je na osnovu bodova, koje su klubovi osvajali u periodu od 2017. do 2019. godine, saopštila kvote za nastupe u evropskim takmičenjima u sezoni 2020/21.

I CEV odlaže sva takmičenja, igraće se samo u Rusiji

Zbog pandemije koronavirusa otkazana su skoro sva takmičenja širom Evrope i sveta, a sada je Evropska odbojkaška konfederacija zvanično saopštila da će odložiti sva svoja takmičenja.

CEV odlučio: Šest mečeva LŠ u Mariboru, ali i na SK

Posle konsultacija i ponuda sa brojnim nacionalnim Savezima i klubovima, Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) je odlučila da se čak šest mečeva Lige šampiona, u periodu od 13. do 19. marta odigraju u dvorani „Ljudski Vrt” u Mariboru.

Pobeda Zakse, Atanasijević i Podraščanin vodili Peruđu

Odbojkaši Zakse Keđeržin savladali su ekipu Kuzbasa u Kemerovu rezultatom 3:2 i tako osvojili važna dva boda u prvom meču četvrtfinala Lige Šampiona. Po setovima nakon velike borbe bilo je 22:25, 26:24, 17:25, 28:26 i 16:14.

Kup CG: Budva i Jedinstvo u finalu

U finalu Kupa Crne Gore za odbojkaše snage će odmeriti Budva koja brani trofej osvojen prošle sezone i Jedinstvo iz Bijelog Polja.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Hrvatska uz Srbiju domaćin EP 2021. godine

Hrvatska će, uz Srbiju, Bugarsku i Rumuniju, biti domaćin Evropskog prvenstva za odbojkašice 2021. godine, potvrdio je CEV.

Jedinstvo bolje od Sutjeske, Luka Bar bez poraza

Odigrana je prva utakmica četvrtog kola u konkurenciji odbojkaša, odnosno četiri u sedmom kolu šampionata Crne Gore za odbojkašice.

LŠ: Budva eliminisana, Voša na Šahtjor

Izabranici Vladimira Vasovića, odbojkaši Budve, nisu uspeli da naprave podvig. Plasman u treće kolo Lige šampiona izborila je Benfika, a Budvani su se preselili u CEV Kup.

Odbojkaši Srbije usamljeni na vrhu

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pre nego što je došla do zlata pobedom nad Slovenijom u finalu u Parizu, delila jeprvu poziciju sa Rusijom, a sada je usamljena na vrhu.

Zajcev vodio Italiju, Belorusija slomila Finsku

U nedeljnim mečevima Evropskog prvenstva za odbojkaše pobede su ostvarile selekcije Italije, Belgije, Poljske Belorusije, Francuske, Srbije i Češke.

Severna Makedonija porazom otvorila EP

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije porazom je otvorila Evropsko prvenstvo. Bolja na startu šampionata bila je Finska rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 23:25, 25:21.