Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

05.07.2019 | 13.06

Kina izbacila Italiju za meč sa SAD, Brazil na Tursku

Odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država savladale su Brazil rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:19, 20:25, 25:21 i sa prve pozicije u grupi idu u polufinale druge Lige nacija, čiji se završni turnri igra u kineskom Nanđingu.

Džordan Tompson

Odbojkašice Kine priredile su veliko iznenađenje i savladale Italiju te tako obezbedile sebi mesto u polufinalu Lige nacija.

Kina je, sa oslabljenim sastavom, bila bolja od Italije nakon četiri odigrana seta i slavila 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:22).

Italijanke su bile nešto bolje i u napadu i u bloku, ali su skupo platile greške - čak 28 poena su na ovaj način poklonile svojim rivalkama, ali mora se reći da je Kina dominirala na servisu i direktno iz početnog udarca došla do 27 poena.

Kinu su sa po 18 osvojenih poena predvodile Janhan Li i Đotong Li, a na drugoj strani je Paola Egonu praktično igrala sama i osvojila je neverovatnih 38 poena.

U polufinalu Završnog turnira tako ćemo imati iste parove kao i prošle godine - Kina će igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a Turska protiv Brazila.

Takmičenje je završeno za Italiju i Poljsku.

U meču, koji nije imao preterano veliki rezultatski značaj, selektori Amerikanki i Brazilki, pružili su šansu drugim postavama, a u takvom odnosu snaga bolje su bile pulenke Karča Kiralja.

Završnice prvog i drugog seta bile su kao preslikane. Amerika je u oba slučaja vodila 19:18, a onda serijama od 7:0, odnosno 7:1, stigle do vođstva od 2:0.

U trećem periodu, samo zahvaljujući činjenici što su grešile daleko manje od rivalki, Brazilke su dobile set, ali je već u četvrtom sve bilo kao u prva dva.

Predvođene maestralnom Džordan Tompson, koja je osvojila 33 poena, odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država došle su do druge pobede na finalnom turniru. Iskusna Džordan Larson dodala je 13, a Mikaela Fok 12 poena. Kod Brazilki jedina igračia vredna pobeda bila je mladi korektor Loren Tešeira, sa 21 poenom.

Selekcija Brazila je porazom od Amerikanki, u polufinalu „izabrala” Tursku za rivala, a to će biti repriza prošlogodišnjeg finala Lige nacija, uz podsećanje da su Turkinje tada trijumfovale maksimalnim rezultatom.

Podmlađene Srpkinje sjajne i u porazu od Brazila

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je rezultatom 3:2 u meču protiv Brazila, na startu 13. Svetskog kupa u Japanu.

Popović: Radovale smo se 10 minuta

Srednji bloker odbojkaške reprezentacije Srbije Mina Popović istakla je posle pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Svetskog prvenstva da je očekivala bolju igru protivničkog tabora.

Mihajlović: Dug je put od početka priprema do finala

Primač odbojkaške reprezentacije Srbije Brankica Mihajlović istakla je posle pobede nad Italijankama 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva da je ovo bila timska pobeda.

Buša: Vrhunska forma u pravo vreme

Primač odbojkaške reprezentacije Srbije Bianka Buša istakla je posle pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Svetskog prvenstva da je ekipa dobro odigrala kada je bilo najbitnije.

Terzić za SK: Da se igra drugde ne bi bilo problema

Selektor srpskih odbojkašica Zoran Terzić rekao je za Sport Klub posle plasmana u finale Evropskog prvenstva u Ankari da je njegov tim u duelu sa Italijom očekivao sličnu utakmicu kao u finalu Svetskog prvenstva i najavio da neće biti lako u finalu sa Turskom.

"Nisam očekivao da je Srbija toliko bolja"

Selektor ženske odojkaške reprezentacije Italije Davide Macanti istakao je posle poraza od Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva da njegova ekipa nije uspela da odigra na vrhunskom nivou.

Jaglija (ovog puta bez kacige) posle plasmana u finale

Srpske odbojkašice četvrti put u istoriji su se plasirale u finale Evropskog prvenstva pobedom nad Italijom u Ankari, odakle se javlja Igor Jagličić, ovoga puta bez kacige.

Ognjenović: Italija nije na našem nivou

Dizač odbojkaške reprezentacije Srbije Maja Ognjenović istakla je posle pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva da selekcija sa Apeninskog poluostrva nije bila na nivou koji se od njih očekivao.

Bošković: Italija je pružila veći otpor u finalu SP

Korektor odbojkaške reprezentacije Srbije Tijana Bošković veoma je srećna zbog pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva i ističe da je očekivala jači otpor protivnica.

Terzić: Ne sećam se kada smo ovako zaustavili Italiju

Selektor ženske odbojkaške reprezenatcije Srbije Zoran Terzić istakao je posle pobede nad Italijom 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva da je zadovoljan svim segmentima igre svojih izabranica.

Andrea Druz MVP Lige nacija 2019.

Amerikanka Andrea Eni Druz (26) proglašena je za MVP-ja Lige nacija, posle blistavih partija na završnom turniru u Nanđingu i čak 33 poena osvojena u finalu protiv Brazila.

LN: Bronza za Kinu B, Turkinje praznih šaka

Odbojkašice Kine osvojile su bronzanu medalju u drugoj Ligi nacija, pošto su u meču za treće mesto na finalnom turniru u Nanđingu savladale Tursku rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 25:15, 20:25, 25:21.

LN: Brazil, SAD i Turska u polufinalu

Odbojkašice Brazila savladale su Poljsku rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:21, 22:25, 25:19, 15:10 i plasirale se u polufinale druge Lige nacija, čiji se završni turnir igra u kineskom Nanđingu. U drugom meču današnjeg programa Turska je savladala Italiju sa 3:0 (25:21, 25:15, 25:21).

Kanađanke umesto Bugarske u Ligi nacija

Ženska odbojkaška reprezentacija Kanade, 18. reprezentacija sa svetske rang-liste, plasirala se u narednu Ligu nacija.

Kineskinje sa drugim timom na F6 u Nanđingu

Odbojkašice Kine igraće sa drugom postavom na finalnom turniru Lige nacija, koji sutra počinje u Nanđingu.

LN: Srbija ubedljivo poražena i od Argentine

Odbojkaši Srbije porazom su okončali veoma loš četvrti vikend Lige nacija u Milanu, pošto su posle samo tri seta položili oružje pred raspoloženom Argentinom. Meč u dvorani „Pala Lido” trajao je 83 minuta, a na kraju meča na semaforu je pisalo 3:0, po setovima 25:17, 25:23, 25:18.