LN: Bronza za Kinu B, Turkinje praznih šaka

Odbojka 7. jul 201912:42 > 12:47

Odbojkašice Kine osvojile su bronzanu medalju u drugoj Ligi nacija, pošto su u meču za treće mesto na finalnom turniru u Nanđingu savladale Tursku rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 25:15, 20:25, 25:21.

Sa podmlađenim timom, kojeg su mnogi nazvali „Kinom B”, domaće su na kraju ostvarile lep uspeh, odbranivši treće mesto osvojeno prošle godine. Turkinje ne mogu da budu zadovoljne učinjenim, jer su posle odličnih igara u Interkontinentalnoj fazi takmičenja i dve pobede u grupi u Nanđingu, sa dva poraza okončale takmičenje.

Završnica prvog seta i bolja igre Kineskinja, umnogome su odredili dalji tok meča. Sa sjajnim korektorom Gong i uz obilatu pomoć Turkinja, koje su načinile čak 9 grešaka, domaćin je na razliku dobio prvi set.

U nastavku se razigrala i Janhan Liju, koja će do kraja meča postati najbolja poenterka u taboru Kine. Drugi set u potpunosti je pripao domaćinu i to je bio poslednji signal za Turkinje da pokušaju nešto više da urade na ovoj utakmici.

I tek negde od sredine trećeg perioda, na servise Kubre Akman, Turska je nanizala pet poena, a u toj seriji pored nezadržive Ebrar Karakurt, sjajna je bila i još uvek rovita Hande Baladin. Uspele su Turkinje da dobiju treći period i vrate neizvesnost u ovaj meč.

U četvrtom setu, Kina je prvo izdržala početni pritisak gošći, a onda dobrim servisima uzvraćala udarac. Od vođstva Turkinja rezultatom 12:11, u seriji od 5:0 stigla domaćin je došao do prve osetnije prednosti – 16:12. Novi udarac druga postava Kine nanela je rivalu par minuta kasnije, a kad su od 17:14 došle do 20:14, domaće odbojkašice stigle su i na prag velike pobede. Ona je usledila par minuta kasnije, kad je kapiten Sijaotong realizovala treću meč loptu.

Ubojita Liu Janhan meč je završila sa 23 poena, korektor Sijangju Gong sa 20, uz sjajan napad od 66 odsto, dok je kapiten Sijaotong upisala 10 poena. U poraženom timu usamljena je bila 19-godišnja Ebrar Karakurt, koja je osvojila čak 31 poen!