Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

07.07.2019 | 17.31

Andrea Druz MVP Lige nacija 2019.

Amerikanka Andrea Eni Druz (26) proglašena je za MVP-ja Lige nacija, posle blistavih partija na završnom turniru u Nanđingu i čak 33 poena osvojena u finalu protiv Brazila.

Andrea Druz

FIVB

U idealnoj sedmorki šampionata su dizač Makris Karneiro iz Brazila, korektor Ebrar Karakurt iz Turske, primači servisa Brazilka Gabi i Kineskinja Janhan Liju, blokeri Hejli Vašington iz Sjedinjenih Američkih Država i Ana Beatris Koreja iz Brazila, te libero Megan Kortni iz pobedničke selekcije.

Novim-starim šampionkama Lige nacija, odbojkašicama SAD-a, pehar i ček na milion dolara uručio je Brazilac Fernando Lima, generalni sekretar Svetske odbojkaške federacije. Drugoplasirani Brazil zaradio je 500, a trećeplasirana Kina 300 hiljada dolara.

Najbolja postava LN 2019 i MVP Druz

FIVB

Ciro di Marzio

Kakva je ribetina brazilka sa brojem 13 brate mili🤪🤪🤪

Odgovori 4 0

Ligu nacija gledalo milijardu i po ljudi

Liga nacija koju organizuje FIVB je u 2019. godini privukla 1,5 milijardi gledalaca širom sveta, objavljeno je u petak u Lozani.

Amerikanke prate Kinu ali ostaju na drugom mestu

U pretposlednjem kolu Svetskog kupa u odbojci pobede su, pored Kine koja je bila bolja od Srbije, upisale i Sjedinjene Američke Države, kao i Rusija.

Požrtvovanost u polju u najboljem izdanju (VIDEO)

Odbojkašice uglavnom znaju da nam prikažu veoma duge poene u kojima nema izgubljenih lopti. Jedan takav koji je trajao skoro čitav minut su odigrale Ruskinje i Amerikanke u petom setu meča na Svetskom kupu.

Svetski kup: Amerikanke skoro osigurale drugo mesto

Reprezentacija Sjedinjenih Država savladala je ekipu Rusije 3:2 u devetom kolu Svetskog kupa. Kina je bila bolja od Holandije 3:1, a pobede su slavili i Dominikanska Republika, Brazil i Južna Koreja.

Kineskinje nastavljaju sa pobedama, slavile i SAD

Komplatirano je osmo kolo Svetskog kupa za odbojkašice. Kina je upisala novu pobedu, a ispratile su to i igračice SAD.

Kineskinje deklasirale Amerikanke za prvo mesto

Odbojkašice Kine slavile su protiv Amerikanki u sedmom kolu Svetskog kupa 3:0, dok je maksimalnu pobedu i Rusija ostvarila protiv Argentine. Japanke su bile maksimalne protiv Kenijki kao i Srpkinje protiv Kamerunki, a Dominikanke su uzele jedan set Brazilkama.

Kina i SAD maksimalne, međusobno za prvo mesto

U okviru Svetskog kupa, u mečevima šestog kola, pobede su u nedelju upisale reprezentacije Južne Koreje, Dominikanske republike, Holandije, Kine i Sjedinjenih Američkih Država.

Rusija kroz pet setova, ubedljive pobede Kine i SAD

Odbojkaška reprezenacija Rusije savladala je Dominikanu 3:2 na Svetskom kupu u Japanu. Maksimalne pobede slavile su i Kineskinje, Amerikanke, Korejke i Argentinke.

SK: Kina i SAD i dalje bez poraza

U mečevima četvrtog kola Svetskog kupa za odbojkašice koje se održava u Japanu nije bilo iznenađenja.

Amerikanke prejake za podmlađeni tim Srbije

Odbojkašice Srbije pretrpele su drugi poraz na Svetskom kupu u Japanu. Mladi tim Aleksandra Vladisavljeva izgubio je u drugom kolu od selekcije SAD sa 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:15).

Podmlađene Srpkinje sjajne i u porazu od Brazila

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je rezultatom 3:2 u meču protiv Brazila, na startu 13. Svetskog kupa u Japanu.

Poljska se provukla i ostala u igri za Olimpijske igre

Umalo veliko iznenađenje na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Vroclavu, gde je Poljska gubila 2:1 od Tajlanda, ali je na kraju ipak došla do pobede i sa Srbijom će odlučiti o putniku za Tokio.

Kvalifikacje za OI: Poljakinje silovito, Brazil jedva

Odbojkašice Poljske ostvarile su prvu pobedu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Vroclavu protiv Portorika 3:0 i tako najavili da će biti glavni konkurent Srbiji. Brazilke uz dosta muke došle do druge pobede.

Rusi srušili Amerikance za drugu titulu u Ligi nacija

Odbojkaši Rusije odbranili tron i osvojili novi ček na milion dolara.

LN F6: Ameri preokretom srušili Selesao za finale

Odbojkaška reprezentacija SAD drugi je finalista drugog izdanja Lige nacija, pošto je posle pet setova savladala Brazil i na taj način zakazala novi okršaj protiv Rusije.

LN F6: Hrabri Poljaci zaustavljeni, Rusija brani titulu

Prvi finalista Lige nacija za odbojkaše je Rusija, koja je u polufinalu savladala najprijatnije iznenađenje završnog turnira Poljsku i tako stekla priliku da brani titulu osvojenu prošle godine na premijeri.