LN F6: Domaćin jači od Francuza

Odbojka 11. jul 20195:34 > 5:38
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobedila je Francusku na startu grupe A Fajnal 6 Lige nacija sa 3:1 u setovima.

Domaći sastav je slavio u Čikagu sa 25:16, 25:22, 23:25, 25:21 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u polufinale.

SAD su prvi set dobile izuzetno lako, u drugom su vodile dobrim delom, ali je Francuska uspela da preokrene i dođe do 19:17. Ipak, usledila je serija Amerikanaca 4:0 za 21:19, posle čega su rutinski priveli set kraju.

Francuzi su nadu da bi mogli da izbegnu poraz povratili u trećem setu, koji su osvojili boljom igrom u finišu, međutim, tim Džona Speroua se brzo uzdigao i kontrolisanom igrom i vođstvom tokom celog četvrtog seta uspeo da slavi.

Najefikasniji kod pobednika bili su Maksvel Holt sa 17 i Aron Rasel sa 16 poena, dok je za Francusku 17 poena upisao Žan Patri.

Sjedinjene Države narednom meču igraju sa Rusijom i pobedom bi mogle da obezbede prvu poziciju i polufinale takmičenja.

Sve duele Fajnal 6 pratite na kanalima Sport Kluba.