Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

14.07.2019 | 02.14 > 02:22

LN F6: Hrabri Poljaci zaustavljeni, Rusija brani titulu

Prvi finalista Lige nacija za odbojkaše je Rusija, koja je u polufinalu savladala najprijatnije iznenađenje završnog turnira Poljsku i tako stekla priliku da brani titulu osvojenu prošle godine na premijeri.

odbojkaška reprezentacija Rusije

FIVB

Zbornaja je do finala došla pobedom 3:1 (25:19, 24:26, 25:22, 25:21). Poljska koja je u Čikago došla u praktično rezervnom sastavu, pružila je i u ovom meču odličnu igru, ali nije uspela da dođe i do treće pobede. Odolevala je u prva dva seta, posle kojih je bilo 1:1, ali u naredna dva došla je do izražaja razlika u kvalitetu i Rusi potpuno zasluženo dolaze u priliku za novo slavlje.

Kod pobednika Viktor Poletajev zabeležio je 24 poena, Jegor Klijuka 19, a IVan Jakovljev 15. Na drugoj strani Bartoš Bednorž bio je najefikasniji sa 15, Karol Klos je meč završio sa 13, a Norbert Huber sa 12 poena.

Za razliku od prošle godine rival Rusima u finalu neće biti Francuska, već pobednik duela Brazil - SAD.

Ligu nacija gledalo milijardu i po ljudi

Liga nacija koju organizuje FIVB je u 2019. godini privukla 1,5 milijardi gledalaca širom sveta, objavljeno je u petak u Lozani.

Nestvarno, ali nestvarno šta su Poljaci stigli! (VIDEO)

Na utakmici Svetskog Kupa u odbojci između Brazila i Poljske videli smo spektakularnu akciju poljskih odbojkaša, koji su na neverovatan način uspeli da spreče Brazilce da osvoje poen, a u nastavku akcije su i sami stigli do poena.

Brazil bolji od Poljske u reprizi finala SP

Odbojkaši Brazila upisali su devetu pobedu u devetom kolu Svetskog kupa, pošto su u velikom derbiju savladali selekciju Poljske sa 3:2 (19:25, 25:23, 25:19, 16:25, 15:11).

Brazilci i Poljaci maksimalni pred međusobni duel

Na Svetskom kupu u odbojci Brazil i Poljska su ostvarili maksimalne pobede protiv Tunisa odnosno Australije u osmom kolu. SAD su slavile protiv Kanade 3:2, istim rezultatom je Japan bio bolji od Egipta.

Brazil dominira, ali Poljaci i SAD prate

U derbiju šestog kola Svetskog kupa u Japanu reprezentacija Poljsku savladala je Rusiju sa 3-1, po setovima 25:27, 25:21, 25:18, 25:22.

Svetski kup: Brazilci čuvaju maksimalni skor

Odbojkaška reprezentacija Brazila ostvarila je i petu pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto je savladala Iran rezultatom 3:1.

Brazilci i Amerikanci maksimalni, Poljaci izgubili set

Reprezentativci Brazila, Sjedinjenih Država, Italije su slavili maksimalne pobede u četvrtom kolu Svetskog kupa. Poljska je bila bolja od Argentine 3:1, istim rezultatom je Iran savladao Australiju, a Kanađani su slavili protiv Egipćana u pet setova.

Poljskoj bronza za utehu, Francuzi praznih šaka

Odbojkaši Poljske osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Aktuelni svetski šampioni su u borbi za odličje savladali selekciju Francuske sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:21).

Posle evropskog, pao i svetski prvak: Slovenci u finalu

Odbojkaši Slovenije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva, pošto su savladali aktuelnog svetskog šampiona Poljsku sa 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23).

Poljaci do Ljubljane doleteli avionom Vlade

Odbojkaši Poljske u utorak su imali dosta problema na putu iz Amsterdama do Ljubljane.

EP: Slovenija detronizovala Rusiju za polufinale

Poznati su prvi polufinalisti Evropskog prvenstva. Slovenija je u Stožicama savladala vladajućeg šampiona Rusiju 3:1, dok je Poljska u Holandiji bila uspešnija od Nemačke maksimalnim rezultatom.

EP: Poraz Slovenije, smeši im se Bugarska

Odbojkaši Slovenije poraženi su u direktnom duelu za prvo mesto u Grupi C od Rusije 3:0 i gotovo sigurno će u osminu finala krenuti sa pozicije broj dva.

EP: Poljska lako pobedila CG, sa Češkom za istoriju

Odbojkaši Crne Gore kao što se i očekivalo poraženi su od aktuelnog šampionata sveta, selekcije Poljske, sa 3:0 (25:10, 25:17, 25:19), ali su i dalje u igri za plasman u drugu fazu.

EP: Istorijska pobeda Makedonije, 37 poena Đorgieva

Odbojkaška reprezentacija Makedonije ostvarila je prvu pobedu u istoriji na Evropskim prvenstvima pošto je u četvrtom kolu grupe C u ljubljanskoj dvorani Stižice bila bolja od Belorusije rezutltatom 3:1, po setovima 23:25, 25:19, 29:27 i 25:20.

EP: Makedonci bez šanse protiv Rusije

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije doživela je i treći poraz na Evropskom prvenstvu, pošto je u Ljubljani izgubila od Rusije rezultatom 3:0.

Rusi, Italijani i Poljaci na 3:1, Slovaci dobili Špance

Odbojkaši Rusije, Italije i Poljske su slavili 3:1 na Evropskom prvenstvu protiv Belorusije, Grčke i Estonije, dok je Slovačka posle pet setova slavila protiv Španije. Pobede su ostvarili i Belgijanci, Ukrajinci i Bugari.