Masashi Hara/Getty Images

Odbojka

23.08.2019 | 15.51 > 17:10

Maksimalna pobeda Srbije na početku EP

Odbojkašice Srbije maksimalnim rezultatom savladale su Finsku u meču prvog kola A grupe Evropskog prvenstva. Izabranice Zorana Terzića slavile su sa 3:0 (25:17, 25:15, 25:17).

CEV

Aktuelne šampionke došle su do pobede za samo 72 minuta igre. Uprkos nešto lošijem početku, kada su Finkinje povele 4:0 u prvom setu, Srpkinje su sve vreme kontrolisale situaciju.

Očekivano su Srpkinje bile nadmoćnije u bloku, bolje su bile i u realizaciji napada, pa su došle do maksimalne pobede.

Nešto slabiji rival dao je selektoru Terziću priliku da na delu vidi sve svoje igračice, izuzev povređene Silvije Popović. Tako su u trećem setu na kontinentalnom šampionatu debitovale Katarina Lazović i Maja Aleksić.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Ana Bjelica sa 10 poena, dok je Mina Popović brojala do osam.

Naredni meč Srbija igra u nedelju protiv Bugarske, dan kasnije sa Francuskom, potom protiv Grčke 28. avgusta, a sve ove utakmice počeće u 16 časova po našem vremenu.

U poslednjem kolu, u derbiju grupe, Srbija će igrati protiv domaćina Turske, 29. avgusta od 18.30 časova.

Tok meča pratite na našem sajtu.

Loše je počela meč Srbija. Nije bilo nikakve reakcije na terenu, pa je Finska iznenađujuće povela sa 4:0. Iako je snažnim napadom Boškovićeva prekinula tu seriju, trebalo je još malo vremena aktulenim šampionkama da uhvate ritam. Ipak, kada su počele da pogađaju u napadu, zaustavljanja nije bilo. Ustuknule su Finkinje, problemi na prijemu uzrokovalis u greške u napadu, pa je prednost Srbije od 9:8 samo rasla. Nije bilo teško Terzićevim izabranicama da blokom zaustavljaju napade rivala. Iako su mogle da pruže bolju partiju, pogotovo u odbrani, Srpkinje su bez problema privele set kraju - 25:17.

Razlika u kvalitetu je bila i više nego očigledna u drugom setu. Već na početku seta su Srpkinje napravile razliku (10:4). I dalje su se Finkinje mučile na prijemu i u realizaciji napada. Velika prednost dala je priliku selektoru Srbije da priliku pruži i devojkama sa klupe, pa su se ubrzo na terenu našle Bjelica, Mirković i Milenković. Ipak, to nije uticalo na odnos snaga na terenu.

U završnici seta nezgodno se povredila finska odbojkašica Emi Rikila. Iskrenula je skočni zglob i svom težinom doskočila na njega.

Nije to dekoncentrisalo devojke u crvenim dresovima, koje su drugi set dobile sa 25:15.

Dominirala je Srbija i u trećem setu. Iako su odbojkašice Finske uspevale koliko toliko da drže ritam na početku trećege seta, sve vreme su aktuelne šampionke držale kontrolu. Priliku da na kontinentalnom šampionatu debituju dobile su Aleksićeva i Lazovićeva. Nije se primetilo da je to unelo ikakvu promenu, i dalje su se za sve pitale Terzićeve izabranice, koje su rutinski privele meč kraju - 25:17.