Alex Menendez/ Getty Images

Odbojka

24.08.2019 | 19.46 > 20:15

EP: Prvenac Hrvatske, Slovenija bez šanse

Hrvatske odbojkašice došle su do prve pobede na Evropskom prvenstvu čiji domaćini su Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka, pošto su savladale Estoniju 3:1.

ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske

CEV

Selekcija Hrvatske je u prvom kolu poražena od Azerbejdžana 3:2, a dan kasnije je u Budimpešti slavila sa 25:18, 25:17, 28:26, 25:12, posle jednog sata i 46 minuta igre.

U prvom susretu dva tima u istoriji, Estonija je spasla dve meč lopte i uspela da osvoji svoj prvi set u istoriji na Evropskom prvenstvu, na kojem je debitant. Hrvatska je uprkos izgubljenom setu rutinski završila posao već u narednom.

Hrvatice je do trijumfa predvodila Samanta Fabris sa 14 poena, dok su po dva manje imale Lucija Mlinar i Karla Klarić.

Na drugoj strani, Kertu Lak je imala 13 poena, dok je Nete Peit dodala 11.

Hrvatsku naredna utakmica u okviru grupe C čeka u ponedejak, kada se sastaje sa Holandijom.

Saša Planinšec, Celine van Gestel

CEV

Za razliku od Hrvatske, odbojkaška reprezentacija Slovenije poražena je u drugom kolu od Belgije rezultatom 3:0. Belgijanke su u Lođu slavile sa 25:13, 25:21, 25:20, posle jednog sata i 11 minuta igre. Na taj način, selekcija Belgije je došla do drugog trijumfa, dok je Slovenija zabeležila i drugi poraz na šampionatu.

Slovenke su najveći otpor rivalkama pružile u drugom setu, kada je sjajno igrala Iza Mlakar, ali je do izražaja i tada i u poslednjem setu došao do izražaja kvalitet Belgije.

Najbolja u timu Slovenije bila je Mlakar sa 19 poena, dok je Saša Planinšec dodala devet poena.

Na drugoj strani, Brit Herbots je imala 20 poena, dok je Kaja Grobelna dodala 18 poena.

Slovenke u trećem kolu, u nedelju, čeka susret sa Portugalom, dok Belgijanke dan kasnije igraju sa Italijankama. U grupi B su pored pomenutih selekcija i Ukrajina i Poljska.

EP: Makedonci bez šanse protiv Rusije

Odbojkaška reprezentacija Severne Makedonije doživela je i treći poraz na Evropskom prvenstvu, pošto je u Ljubljani izgubila od Rusije rezultatom 3:0.

Osveta Turske Poljskoj za finale EP

Ženska turska odbojkaška reprezentacija Turske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ankari pobedom nad Poljskom 3:1 i u nedelju će se za titulu boriti sa Srbijom, aktuelnim šampionom.

EP: Turska izbacila Holandiju, Poljskoj triler

Ženske odbojkaške reprezentacije Turske i Poljske sastaće se u drugom polufinalu Evropskog prvenstva, dok prvi par čine Srbija i Italija.

Odbojkaši ponovo bolji od Slovenije

Srpski odbojkaši zabeležili su i drugu pobedu nad Slovenijom u Ljubljani u okviru priprema za Evropsko prvenstvo čiji domaćini će biti Slovenija, Belgija, Holandija i Francuska.

Vasileva: Srbija će odbraniti titulu

Elica Vasileva (29), najbolja bugarska odbojkašica, čestitala je Srbiji na pobedi u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Ankari i priznala da je uživala u igri protiv, kako je rekla „aktuelnog i budućeg prvaka Evrope”.

EP: Hrvatice slavile, debakl Slovenki

Hrvatske odbojkašice savladale su Rumuniju rezultatom 3:1 i tako zabeležile drugi trijumf na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

EP: Poraz Grčke pred susret sa Srbijom

Ženske odbojkaške reprezentacije Bugarske i Finske ostvarile su trijumfe u grupi A Evropskog prvenstva u Ankari u kojoj se nalazi i selekcija Srbije.

Srbija preko Francuske do trećeg trijumfa na EP

Srpske odbojkašice upisale su i treću pobedu na Evropskom prvenstvu u Ankari, pošto su sa 3:1 slavile protiv Francuske.

EP: Brankica vodila Srbiju do preokreta i druge pobede

Srpske odbojkašice savladale su Bugarsku rezultatom 3:1 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Ankari i tako došle do drugog trijumfa.

Odbojkašice osvojile turnir u Beleku

Srpske odbojkašice savladale su Tursku rezultatom 3:2 u trećem kolu Glorija kupa u Beleku i tako došle do trofeja na tom turniru.

Zlatna liga: Hrvatice do pobede u taj-brejku

Hrvatske odbojkašice savladale su posle velike borbe Mađarsku na gostovanju u okviru četvrtog kola Zlatne evropske lige sa 3:2.

LN: Srpkinje poklekle pred Belgijankama

Srpske odbojkašice poražene su od Belgije rezultatom 3:0 u trećem meču treće runde Lige nacija u Kortrejku.

Zlatna liga: Nova pobeda Hrvatica

Ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske ostvarila je i drugu pobedu u Evropskoj ligi, pošto je savladala Mađarsku rezultatom 3:1.

Žrebovi za EP u odbojci u Briselu i Istanbulu

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) saopštila je da će žreb za Evropsko prvenstvo u konkurenciji odbojkaša biti održan 16. januara u Briselu. Žreb za Šampionat ‚Starog kontinenta‘ za odbojkašice biće u Istanbulu, a datum će naknadno biti saopšten. Srpske odbojkašice brane titulu osvojenu 2017.

Kvalifikacije za EP: Portugal bolji od Hrvatske

Odbojkaška reprezentacija Hrvatske doživela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine, pošto je na svom terenu izgubila od Portugala 3:0.

Zlatna liga: Hrvatice poražene u Budimpešti

Ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske doživela je poraz u drugom kolu Zlatne evropske lige, pošto je izgubila od Mađarske na gostovanju sa 3:1.