Odbojka

25.08.2019 | 02.32

EP(ž): Turkinje preživele Finsku

U okviru Grupe A Evropskog prvenstva u kojoj se nalaze i odbojkašice Srbije, odigrana su dva meča drugog kola. Grčka je savladala u tri seta Francusku, dok je favorit Turska preživela pravu dramu protiv Finske.

Turkey

FIVB

Jedan od favorita, ne samo za prolaz iz grupe, već i najviši plasman Turska imala je sigurnih 2:0 protiv autsajdera Finske. Turkinje su prva dva seta dobile 26:24, 25:15. Međutim, u naredna dva seta Finkinje su uzvratile i došle do 2:2 i petog seta. Kvalitet i iskustvo Turske došlo je do izražaja u petom, odlučujućem setu i na kraju su slavile 15:10 za drugu pobedu na šampionatu. Finkinje su došle do drugog poraza, ali i prvih setova.

U drugom meču drugog kola Grupe A Grčka je savladala Francusku 3:0, po setovima 25:12, 25:21 i 25:21. Francuskinje su mogle da dobiju treći set, imale su i prednost 18:16, ali na kraju nisu uspele ni da dođu do počasnog seta. Obe ekipe imaju po pobedu i poraz. Treći meč drugog kola u Grupi A igraju Srbija i Bugarska.

Ostali rezultati: Poljska - Portugalija 3:0, Belgija - Slovenija 3:0 (Grupa B), Hrvatska - Estonija 3:1, Rumunija - Mađarska 3:1 (Grupa C), Nemačka - Španija 3:1, Slovačka - Švajcarska 3:0 (Grupa D).