Odbojka

25.08.2019 | 02.32

EP(ž): Turkinje preživele Finsku

U okviru Grupe A Evropskog prvenstva u kojoj se nalaze i odbojkašice Srbije, odigrana su dva meča drugog kola. Grčka je savladala u tri seta Francusku, dok je favorit Turska preživela pravu dramu protiv Finske.

Turkey

FIVB

Jedan od favorita, ne samo za prolaz iz grupe, već i najviši plasman Turska imala je sigurnih 2:0 protiv autsajdera Finske. Turkinje su prva dva seta dobile 26:24, 25:15. Međutim, u naredna dva seta Finkinje su uzvratile i došle do 2:2 i petog seta. Kvalitet i iskustvo Turske došlo je do izražaja u petom, odlučujućem setu i na kraju su slavile 15:10 za drugu pobedu na šampionatu. Finkinje su došle do drugog poraza, ali i prvih setova.

U drugom meču drugog kola Grupe A Grčka je savladala Francusku 3:0, po setovima 25:12, 25:21 i 25:21. Francuskinje su mogle da dobiju treći set, imale su i prednost 18:16, ali na kraju nisu uspele ni da dođu do počasnog seta. Obe ekipe imaju po pobedu i poraz. Treći meč drugog kola u Grupi A igraju Srbija i Bugarska.

Ostali rezultati: Poljska - Portugalija 3:0, Belgija - Slovenija 3:0 (Grupa B), Hrvatska - Estonija 3:1, Rumunija - Mađarska 3:1 (Grupa C), Nemačka - Španija 3:1, Slovačka - Švajcarska 3:0 (Grupa D).

Радомир Фалкао

Види га Каракурт како је нервозан, али поносан.

Odgovori 3 0

Turkinje se preko Nemica kvalifikovale za Tokio

Ženska odbojkaška reprezentacija Turske je pobedila Nemačku 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:22 i tako se kvalifikovala za Olimpijske igre.

Buša: Utišale smo navijače i odbranile tron

Primač reprezentacije Srbije Bianka Buša istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da nikada nije igrala u atmosferi kakva je vladala u Ankari.

Veljković: Veliko srce, smirenost i vera

Srednji bloker reprezentacije Srbije Stefana Veličković istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da je sve vreme verovala u pobedu.

Mihajlović: Presudila je naša mentalna snaga

Primač reprezentacije Srbije Brankica Mihajlović istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da ekipa ni u jednom trenutku nije pomislila da može da izgubi.

"Nismo prestale da verujemo, nada nas nije napuštala"

Prva dama odbojkaške reprezentacije Srbije Maja Ognjenović istakla je posle pobede nad Turskom 3:2 i odbrane titule prvaka Evrope da je od početka imala osećaj da će ekipa savladati svoje protivnice, koje je u Ankari bodrilo 14.000 navijača.

Nema boljih: Srpkinje ostaju kraljice Evrope!

Odbojkašice Srbije osvojile su još jednu titulu šampiona Evrope! Izabranice Zorana Terzića su u finalu u Ankari savladale Tursku sa 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13). Na taj način su odbranile titulu osvojenu pre dve godine.

Mihajlović: Dug je put od početka priprema do finala

Primač odbojkaške reprezentacije Srbije Brankica Mihajlović istakla je posle pobede nad Italijankama 3:1 i plasmana u finale Evropskog prvenstva da je ovo bila timska pobeda.

Terzić za SK: Da se igra drugde ne bi bilo problema

Selektor srpskih odbojkašica Zoran Terzić rekao je za Sport Klub posle plasmana u finale Evropskog prvenstva u Ankari da je njegov tim u duelu sa Italijom očekivao sličnu utakmicu kao u finalu Svetskog prvenstva i najavio da neće biti lako u finalu sa Turskom.

Osveta Turske Poljskoj za finale EP

Ženska turska odbojkaška reprezentacija Turske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ankari pobedom nad Poljskom 3:1 i u nedelju će se za titulu boriti sa Srbijom, aktuelnim šampionom.

EP: Turska izbacila Holandiju, Poljskoj triler

Ženske odbojkaške reprezentacije Turske i Poljske sastaće se u drugom polufinalu Evropskog prvenstva, dok prvi par čine Srbija i Italija.

Hrvatice pale u herojskoj borbi, Turska u četvrtfinalu

Odbojkšice Hrvatske završile su takmičenje na Evropskom prvenstvu pošto su u osmini finala izgubile od Turske sa 3:2 (26:24, 18:25, 31:33, 25:22, 16:14).

Srpkinje preokretom nad domaćinom do maksimalnog skora!

Odbojkašice Srbije savladale su Tursku u poslednjem meču grupe A Evropskog prvenstva sa 3:1 u setovima i sa liderske pozicije, uz maksimalnih 15 bodova, ostvarile plasman u osminu finala. Tamo ih čeka duela sa selekcijom Rumunije.

Evrovolej: Turska drži korak sa Srbijom

U sredu su na Evropskom prvenstvu za odbojkašice koje se održava u Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj i Turskoj igrani mečevi grupne faze, a do pobeda su došle ekipe Azerbejdžana, Belgije, Rusije, Turske i Nemačke.

Šampionke maksimalno do četvrtog trijumfa

Odbojkašice Srbije pobedile su Grčku u okviru grupe A Evropskog prvenstva sa 3:0 u setovima i time, posle četiri meča, zadržale stoprocentan učinak na takmičenju koje se održava u Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj i Turskoj.

EP: Poraz Grčke pred susret sa Srbijom

Ženske odbojkaške reprezentacije Bugarske i Finske ostvarile su trijumfe u grupi A Evropskog prvenstva u Ankari u kojoj se nalazi i selekcija Srbije.

EP: Nemice bolje od Ruskinja, Slovačka od 0:2 do pobede

Na Evropskom prvenstvu za odbojkašice Nemačka je savladala Rusiju 3:2, dok je Turska bila bolja od Bugarske 3:1. Pobede su ostvarile Italijanke, Poljakinje, Slovakinje i Azerbejdžanke i Poljakinje.