EP: Brankica vodila Srbiju do preokreta i druge pobede

Odbojka 25. avg 201915:54 > 16:56
CEV

Srpske odbojkašice savladale su Bugarsku rezultatom 3:1 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Ankari i tako došle do drugog trijumfa.

Izabranice Zorana Terzića su pobedu upisale posle preokreta, sa 16:25, 25:21, 25:20, 25:16 po setovima, posle jednog sata i 38 minuta igre.

Aktuelne evropske šampionke nisu dobro ušle u utakmicu, napravile su preveliki broj grešaka, što je Bugarska znala da kazni i osvoji prvi set. Srećom, odmah potom je usledilo buđenje srpskih odbojkašica, koje su kontrolisale rezultat u preostala tri seta, najviše zahvaljujući Brankici Mihajlović i tako su napravile preokret.

Mihajlovićeva je utakmicu završila sa 24 poena, dok je Tijana Bošković dodala 15. Na drugoj strani, Nasja Dimitrova je imala 18 poena, dva više od Elice Vasileve.

Reprezentaciji Srbije to bio drugi trijumf na šampionatu, pošto je na startu bila bolja od Finske, dok je Bugarska zabeležila i drugi poraz.

CEV

Naredna utakmica srpske odbojkašice čeka u ponedeljak od 16 časova, kada će im rivalke biti Francuskinje.

Tok utakmice:

Sam početak meča obeležila je izjednačena borba, da bi Bugarke posle izjednačenja 3:3 napravile seriju 6:0. Selekcija Bugarske se nije tu zaustavila, brzo je stigla do plus osam, a iako su evropske šampionke pretile u nekoliko navrata, zapravo nisu ni imale šansu da se vrate u set. Terzićeve izabranice su napravile više grešaka, dok su njihove rivalke igrale mnogo bolje i zasluženo su osvojile prvi set sa 25:16.

U drugom setu je viđeno buđenje Srbije, koju je predvodila Mihajlovićeva. Viđen je mnogo bolji servis, manje grešaka, a tako je došlo i izjednačenje na 1:1 u setovima. Već na početku drugog seta srpske odbojkašice su pokazale nameru da ga osvoje, sigurno su vodile od početka, ali im Bugarke nisu olakšale posao. U jednom trenutku je selekcija Srbije imala i sedam poena prednosti, rivalke su joj prišle na tri razlike, međutim, boljom igrom su bez problema privele taj period igre kraju i osvojile ga sa 25:21.

Treći set je umnogome podsećao na drugi, ponovo je Mihajlovićeva bila ta koja je diktirala ritam u igri Srbije, koja je sve vreme kontrolisala rezultat. Srpske odbojkašice su u jednom trenutku imale i plus sedam, ali se Bugarke nisu predavale i držale su se u igri do samog kraja tog seta. Tamo gde je stala u trećem setu Srbija je nastavila u četvrtom setu, u kojem je bila najubedljivija i zasluženo je slavila.

Utakmicu možete da pogledate na ovom linku.